Day: January 6, 2018

„БЕСА“ ПУКА ПО СИТЕ ШАВОВИ: Членовите го разрешија претседателот на партијата, на 24 фебруари партијата на Конгрес ќе бира нов лидер!

Скопскиот огранок на Движењето Беса денеска одржа состанок на кој донесе одлука за разрешување на лидерот Биљал Касами. Според нив, тој е најодговорен за политичкиот пад на Беса. Партијата, според нив, до новиот Конгрес ќе ја води пратеникот Неџбедин Каремани. „На овој состанок централниот совет дискутираше и за одговорноста на претседателот на движењето, за резултатите […]

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И САШО ПОЦКОВ ИЗГОРЕА 20 КУБИЦИ ДРВА: И покрај најавите на МВР за казнување на организаторите, Спасовски си запали оган за Коледе!

Забраната за палење на коледарските огнови не важеше и за учесниците во власта, кои вчера учествуваа и во организацијата на – како што ги нарекуваат – Коледарските хепенинзи   Градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков вчера присуствувал на Коледарскиот „хепенинг“ во организација на локалната организација на младинскиот клуб на СДС во Гевгелија. Од фотографиите може […]

ПОЛИТИЧКА ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕЦАТА: „Меѓаши“ со реакција поради злоупотребата на децата од страна на политичарите на актуелната власт!

Драги Змијанац, извршен директор на Прва детска амбасада во светот ,,Меѓаши“, реагираше за злоупотребата на деца во црковните процесии организирани од новоформираното здружение ,,Бадникови поворки“, а поддржани од повеќе актуелни градоначалници. Змијанац смета дека станува збор за политичка злоупотреба и користење на деца за себепромоција: ,,Политичка злоупотеба на деца преку верски традиции од страна на […]

„РЕФОРМИТЕ“ НА СПАСОВСКИ ВО ПОЛИЦИЈАТА: Наместо да се грижат за безбедноста на граѓаните, полицајците удрија на жестоко

Празничната атмосфера ги развесели граѓаните и верниците во православната вера, но покуси не останаа и полицајците кои наместо да се грижат за безбедноста на граѓаните кои за време на празниците најчесто се под дејство на алхохол   Како и граѓаните, така и полицијата која треба да се грижи за нивната безбедност, поточно полицајците во ПС […]

ПРОТЕСТИ ВО СОЛУН: Грците ќе протестираат во Солун против употребата на името Македонија во „решението“!

Грчките здруженија што собираат потписи за терминот Македонија да не биде вклучен во името, преку социјалните мрежи, според грчките медиуми, на 21 јануари организираат протест во Солун, а не е исклучена можноста да се одржат повеќе различни демонстрации, но со истата порака против името Македонија. Како што во средата јави дописникот на МИА од Атина, […]

КАРОЛИНА УЖИВА НА ЗАМРЗНАТИТЕ НИЈАГАРИНИ ВОДОПАДИ:Каролина е на свадбено патување

Додека ние имаме јануарска „пролет“, Каролина е на свадбено патување на место со температури многу под нулата. Каролина Гочева во септември стапи во брак со својот сакан Михаил Корубин, а сега вљубениот пар ужива на прекрасните замрзнати Нијагарини водопади. Каролина објави фотографија на својот Инстаграм профил на која има беспрекорна убавина. Мразулци на сите страни, […]

КАДЕ ИСЧЕЗНАА СЕКСИ ОБЛИНИТЕ: Џеј Ло шокираше со изгледот

  • January 6, 2018
  • Коментари
Иако секогаш ја гледаме средена на црвениот тепих, кога станува збор за секојдневно облекување, по се изгледа Џенифер Лопез не обрнува многу внимание. Таа е забележана на улиците на Лос Анџелес, додека ја напуштала една Клиника со својот дечко Алекс Родригуез.   Џеј Ло носи хеланки и дуксер, а оваа тесна гардероба открива дека се […]

ДОДИК СО ДЕФИНИЦИЈА ЗА ХОЈТ ЈИ: Тој е руина на поранешната американска администрација на Обама!

Американскиот функционер Брајан Хојт Ји е руина од поранешната американска администрација, кој води антисрпска политика, изјави денеска претседателот на Република Српска, Милорад Додик. – Таа политика беше софистицирана и прикриена, но верувам дека неговото време измина, рече Додик за заменик-помошникот државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот, Хојт Ји.

АРАЧИНОВЕЦ ТЕПАЛ ПОЛИЦАЕЦ: Од многу голема реформа во полицијата, полицајците почнаа и ќотек да јадат!

39-годишен маж од село Арачиново нападнал полициски службеници на крстосницата за влез во село Липково, кумановско, откако му рекле дека ќе му поднесат соодветна пријава затоа што не поседувал возачка дозвола и затоа што возилото не било регистрирано. С.С. бил пресретнат од сообраќајната полиција вчера во 18.00 часот во патничко возило „Ровер“, поради контрола и […]

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ГИ ИЗБРКАЛ КОЛЕДАРЧИЊАТА: Илија Јовановски не ги примил коледарчињата – не бил Дедо Мраз!

До редакцијата на локалниот портал „Маркукуле“ пристигнала вест дека градоначалникот на општина Прилеп Илија Јованоски одбил да ги прими дечињата кои денеска како и нивните врсници ширум државата го навестија Христовото Раѓање. Повеќе од двесте мали прилепски ангелчиња, во придружба на родители, баби и дедовци, утрово беа дел од Бадниковата поворка која помина низ прилепските […]
Страница 1 од 3123 »