Day: January 20, 2018

СЛОБОДА ЗА ПАТРИОТИТЕ: Македонците во Лондон на протести побараа слобода за притворените патриоти!

  • January 20, 2018
  • Коментари
„Слобода за Игор, слобода за сите невини луѓе кои се затворени“, побараа денеска Македонци на собир во Лондон. -Ние Македонците во Лондон им даваме безрезервна поддршка на нашите патриоти, што два месеци го бранеa уставниот поредок на Република Македонија и завршија во притвор. Ние бараме политичкиот прогон на неправедно притворените уставобранители веднаш да престане и […]

КОНЕЧНО ПРИСТИГНА И СНЕГОТ: Попладнево падна и првиот снег во Скопје!

  • January 20, 2018
  • Коментари
По дождот попладнево почна да вее снег во Скопје. Конечно и скопјани ќе можат да уживаат во првиот снег оваа зима. А утре се се очекуваат повеќе врнежи попладне, особено во западните делови. Поради нагло заладување проследено со засилен северен ветер, кон крајот на денот во недела врнежите ќе преминуваат во снег на повисоките места, […]

ИВАНОВ ЌЕ БИДЕЛ КАЗНЕТ ОД АДЕМИ: За незнаење албански ќе се казнува – и Иванов ќе го казниме!

За две три недели и претседателот Иванов ќе биде казнет за неспроведување на Законот за употреба на јазиците, изјави во емисија на ТВ Алсат пратеникот на ДУИ Џеват Адеми. Тој зборуваше употребата на албанскиот јазик по донесувањето на Законот за употреба на јазиците. „За официјалниот статус на албанскиот јазик не се грижи носителот на институцијата, […]

ХАРАДИНАЈ ЈА НАВРЕДИ МОГЕРИНИ: Таа си заминала од состанокот!

Шефицата на европската дипломатија Фередика Могерини денеска го напуштила состанокот на Советот за придружување и стабилизација, навредена поради инисистирањето на косовссиот премиер Рамуш Харадинај да се зголеми учеството на САД во процесот на дијалог меѓу Приштина и Белград. Како што Танјуг дознава од бриселски извори, пораката на ЕУ на косовскиот премиер е дека Косово мора […]

ЛАЖНАТА ПРОПАГАНДА НА ЗАЕВ ФАТЕНА НА ДЕЛО: Со фотографија од Август 2016 пласираа лажна вест дека Заев вчера се капел во осветените води на Охридското езеро

Повеќе портали денеска објавија фотографија со текст: ,,Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев вчера беше фотографиран како се капе во водите во Охридското езеро.   Премиерот е во придружба на неколку негови соработници и пријатели, меѓу кои и Даме Ложанкоски, човекот кој ја направил фотографијата. Ложанкоски е поранешен претседател на ОО на СДСМ Струга.“-напишаа десетина […]

РЕАКЦИИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ:Лино Червар да биде суспендиран до крајот на ЕП

  • January 20, 2018
  • Коментари
Хрватскиот стратег Лино Червар, ќе си ја плати казната од ЕХФ во висина од 3.000 евра, но тоа не е она што го бараат останатите. Сите се свесни за непромислениот потег на Червар на мечот Хрватска – Белорусија и она фаќање на противничкиот играч, за кој судиите се направија удрени и не досудија ништо, иако […]

СЕКС СКАНДАЛ НА ТРАМП: Сексот со Трамп беше како од учебник за секс

Неодамна се појави веста дека американскиот претседател Доналд Трамп во 2006 година имал секс со порно-актерката Стефани Клифорд, која е позната под името Сторми Даниелс. Неговиот адвокат Најкл Кохен наводно ѝ платил чек од 130.000 долари за да молчи за тоа и да не ги изнесе деталите  во јавноста. Тоа било непосредно пред американските претседателски […]

ТРАГЕДИЈА:Родилка почина при породување

Родилката, 31 годишната Дебора Џамбази починала во четвртокот при породување со царски рез, дознава НОВА од лекарски извори. Младата жена, познат стоматолог од Кичево на која ова и било прво породување бидејќи се лекувала од стерилитет, отишла да се породи во приватната болница Санте Плус (каде што не била лекувана или следена претходно)и при вовед […]

ШАРМЕР УШТЕ ОД МАЛ:Наследникот на дедо Тони Михајловски е вистински шармер

  • January 20, 2018
  • Коментари
Синот на актерот Тони Михајловски, Александар, на социјалните мрежи објави фотографија од својот син. Внукот на Тони кој е во друштво на својот татко и неговиот помлад чичко, на фотографијата изгледа преслатко. Наследникот на Михајловски е вистински шармер уште од најраните години.     FacebookTwitterViberWhatsApp

ЕВЕ КОЛКУ СЕ ЧЕСНИ: Како реагираат скопјани ако видат паричник на земја?

  • January 20, 2018
  • Коментари
Уште едно интересно видео на млад Јутјубер од Македонија. Овој пат социјален екпсперимент кој треба да ни каже колку се чесни жителите на Скопје. Слични видеа на Јутјуб има и од други светски метрополи, па да видиме до каде се скопјани. Испретено од Мако   Испретено од Мако Извор. ЗаСе
Страница 1 од 41234 »