Day: January 25, 2018

АЕРОДРОМ И ВЕЧЕРВА ОПАСЕН ПО ЖИВОТ: Воздухот во Аеродром отровен, Марин уво не го боли!

  • January 25, 2018
  • Коментари
По којзнае кој пат годинава, општина Аеродром повторно е најзагадена општина во Македонија, а граѓаните се трујат и покрај бомбастичните ветувања кои од говорницата пред ТЦ Бисер минатата година ги даваше Зоран Заев и Златко Марин   Вечерва, воздухот во Аеродром е тоскичен и опасен по здравјето на луѓето со 326 милиграми ПМ10 честички на […]

ВОЈСКАТА ЖИВЕЕ ВО КАТАСТРОФАЛНИ УСЛОВИ: Во касарната Илинден во Скопје и во Кичево нема греење, војниците се смрзнуваат

Армиските специјалци се смрзнуваат во скопската касарна „Илинден“. Како што неофицијално дознава Алфа ТВ, парното не работи со денови. Касарната во Кичево, нема мазут, а војниците работат на ниски температури. Војници во Скопје и Кичево работат без греење на минусни температури. Армиските специјалци се смрзнуваат во скопската касарна „Илинден“. Како што неофицијално дознава Алфа ТВ, […]

НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД МУ Е СКРШЕНА КИЧМАТА: Ќе треба време додека овој народ научи како се чува државата!

Првата средба по седум години на шефовите на македонската и грчката влада во Давос резултираше со одлука на премиерот на Македонија Зоран Заев да го преименува аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, како и автопатот во земјата Заев истакна дека тој и Ципрас чувствуваат одговорност да го решат повеќедеценискиот спор околу името Македонија и до крајното […]

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВРИЈАТ: Што се смееш предавнику?!

Грците се радуваат, Македонија допрва ќе плаче, а предавниците нека се насмеат. Како на оваа фотографија. Премиерот на Македонија кој самиот себеси си се погази, кој плукна на гробовите на предците, на хероите кои ги положиле животите за Македонија, кој им удри шлаканица на Егејците, на жртвите од грчакта чизма повеќе не е премиер на […]

ЗОРИЦА НА ЗАЕВ ПУШИ ВО КАФАНА: Зорица Заева со цигара во рака во ресторан најавува укинување на забраната за пушење

Во објектите во кои се сместуваат гости, може да се определат соби за сместување за пушачи, но најмногу до 30% од вкупниот капацитет на објектот. Во јавните простории од членот 2 на овој закон и во собите за сместување на непушачи во објектите од ставот 2 на овој член одговорното лице на правното лице ќе […]

САД ДА ПРЕСТАНАТ ДА ГИ ПОДДРЖУВААТ ТЕРОРИСТИТЕ: Турција ги повика САД да престанат да ги поддржуваат терористите за да не се судрат на терен!

  • January 25, 2018
  • Коментари
Соединетите Американски Држави не би требало да ги поддржуваат терористите доколку сакаат да избегнат можен директен судир со Труција на северот на Сирија, изјави заменикот турски премиер Бекир Боздаг „Тие кои ги поддржуваат терористичките организации ќе станат мета во оваа битка“, истакнал Боздаг во интервју за телевизијата „Хабер“. „Соединетите Американски Држави треба да ги преиспитаат […]

КАКО ВУЧИЌ ГО „ОТФИКАРИ“ БРИСЕЛ: Ако услов за влез во ЕУ е да го признаеме Косово, тогаш не благодарам и довидување!

Ако некој мисли дека идејата за процесот на нормализација на односите помеѓу Белград и Приштина е само тоа дека Србија мора да го признае Косово и дека тоа е тоа, тогаш – благодарам и довидување, рече Александар Вучиќ на самитот во Давос Вучиќ тоа го изјавил на прашање на новинарите дали постои можност да се […]

КОЛУМНА НА НАТАЛИЈА ИВЧЕВА: Две илјади евра за „п…. ти матер“ на Шишков

Дали прочитавте пред некој ден на некои од провладините портали како беше гордо соопштувано дека Петар Арсовски победил на суд и докажал дека не го кодошел Ристо Шишков? А, дали знаете што всушност му направил и каков е гревот на Арсовски, нешто што ниту тој самиот не го оспорил на сегашното судење, но го потврдил? […]

МИЦКОСКИ НА СРЕДБА СО ШЧЕРБАК: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со амбасадорот на Руската Федерација

  • January 25, 2018
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со амбасадорот на Руската Федерација Олег Шчербак. На средбата се разговараше за односите на Република Македонија со Руската Федерација како и за актуелната политичка и економска состојба во Македонија. Мицкоски во разговорот го информираше својот соговорник за реваншизмот кој власта го спроведува кон опозицијата, односно дека неоправдано […]

ХУНТАТА ЌЕ СОБИРА АРАЧ, ПО ДВА ПАТИ: Двојното одданочување ќе го уништи животниот стандард на граѓаните!

Владата на СДСМ не престанува да ги зголемува давачките и даноците за граѓаните. Имено, според најавите физичките лица кои остваруваат промет повисок од еден милион денари мора да плаќаат ДДВ. Според пресметките еден милион денари на годишно ниво се околу 16.000 евра што на месечно ниво се околу 1.400 евра. На овој начин за секој […]
Страница 1 од 41234 »