Day: January 26, 2018

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: „Назад нечу, напред не смем, шта да радим ја…“

За да ги одоброволиме Грците веќе го променивме знамето, Уставот и се откажавме од грижата за нашето национално малцинство во Грција, и воопшто во дијаспората. Тоа беше првата рунда во 90-те. Втората рунда е во 21-от век. Започна во Давос. Зоран Заев одлучи да го преименува автопатот и аеродромот. Значи, следуваат и нови давања. Тука […]

СНИМКА ОД ПОЖАРОТ ВО НАСЕЛБА ЛИСИЧЕ: За неколку минути изгоре цела куќа, луѓето незадоволни од реакцијата на пожарникарите

  • January 26, 2018
  • Коментари
Голем пожар вечерва избувнал во скопската населба Лисиче. Според првичните информации, зафатени се неколку куќи во близина на трговскиот центар. Противпожарните екипи се на терен и работат на локализација на пожарот. Пожарот избил во куќа во која живее 8-члено смејство, со две мали деца. Очевидци коментираат дека на противпожарната бригада и требало предолго за да […]

ПРАВДАТА ЌЕ СТИГНЕ, НО ЗАСЕГА БАРЕМ СЕ ДОМА: По голготата, Дурловски и Божиновска конечно ќе може дома да ги прегрнат своите најмили

Игор Дурловски и Елена Доцевска Божиновска по голготата која ја поминаа конечно ќе може да се вратат во своите домови и да ги прегрнат најблиските. Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 го прифати барањата на Обвинителството и на оперскиот пејач Игор Дуловски и Елена Доцевска-Божиновска, вработена во Собранието на Република Македонија, притворот им го […]

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ЛИСИЧЕ: Гори семејна куќа на осумчлено семејство!

  • January 26, 2018
  • Коментари
Голем пожар вечерва избувнал во скопската населба Лисиче. Според првичните информации, зафатени се неколку куќи во близина на трговскиот центар. Противпожарните екипи се на терен и работат на локализација на пожарот. Како што дознава Курир, пожарот избил во куќа во која живее 8-члено смејство, со две мали деца.

БЕРЛУСКОНИ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ ВРАТИ НА ЧЕЛО НА ИТАЛИЈА: Анкетите во Италија покажуваат дека Берлускони има добри шанси за лидер на опозицијата и победа на избори!

  • January 26, 2018
  • Коментари
Надежите на италијанските десноцентристи растат, покажуваат последните анкети. А највеќе во новонастанатата ситуација се радува Силвио Берлускони, чија партија е единствена од потенцијалната коалиција која покажува раст од 17.4% од оние кои се спремни да гласаат за него, со што тој би можел да стане лидер на коалицијата Имено, според податоците на анкетата „Икса“ за […]

(Видео)АВИОНИ КОИ СЛЕТУВААТ НА АВТОПАТИ: Зошто Руските воени авиони слетуваат на автопати?

Руското воено воздухопловство за првпат во историјата вежба слетување на тешки бомбардери и ловци на автопати. На почетокот на оваа година еден тежок бомбардер Су-34 и два ловци Су-39М2 слетаа на федералниот автопат во Ростовската област (над 1.000 километри јужно од Москва), кој обично е преполн со автомобили и камини. Патот за време на воените […]

НЕЗАКОНСКИ АКТИВНОСТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Градоначалникот си поставил директорка на училиште по свој ќеиф, наместо согласно закон!

Градоначалникот на општина Аеродром си поставил директорка на основното училипте „Александар Македонски“ по негов мерак, без притоа да ги провери законските прописи и правила   Како што информираат граѓаните на општината на социјалните мрежи, Златко Марин поставил директорка на основно училиште која не ги исполнува законските услови за таа позиција. Имено, истата нема соодветно работно […]

УТРЕ СРЕДБА КАЈ ЃОРЃЕ ИВАНОВ: Политичките лидери ќе градат консензус за промена на државното име!

На покана на Министерството за надворешни работи, утре во претседателската вила на Водно ќе се сретнат политичките лидери на која ќе се разговара за процесот на промена на името на државата и предлозите на медијаторот на ОН Метју Нимиц   На средбата ќе присуствуваат Зоран Заев кој ќе биде придружуван од министерот за надворешни работи […]

НОВИНАРОТ НА МТВ ЌЕ ЈА ЗЕМЕ ПРАВДАТА ВО СВОИ РАЦЕ: Внуката на новинарот Ќамили во тешка состојба поради хаосот во здравството!

  • January 26, 2018
  • Коментари
Новинарот во МТВ Реџеп Ќамили ја потресе македонската јавност со својот фејсбук пост. Тој најави тужба против детската клиника, бидејќи неговата внука од брат е во тешка состојба, бидејќи докторите ја лечеле од се, освен од она што треба. – Јавно кажувам дека ќе ја тужам детска клиника!!! Ја ,,лечеа’’ од се само не од […]

СЕ ИСПОКАРАА БРЕНА И ПРИЈОВИЌ: Жестока кавга помеѓу идните снаа и свекрва

  • January 26, 2018
  • Коментари
-Пријовиќ со висок тон кажала дека не сака Тајланд да го гледа од под клима и дека нема толку години за да се однесува пензионерски, што Брена ја невредило. Скокнала и и кажала на идната снаа како треба да се однесува, открива близок извор на Живојиновиќ. Лепа Брена неодамна беше на одмор на Тајланд со […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »