Day: January 30, 2018

ДАЦ СЕ ЗАПИЛ УШТЕ ОД 16.00 ЧАСОТ: Пред сообраќајката, директорот на МНТ боемисувал на „Боемска“ во Дебар Маало?

Сообраќајката која се случи вечерва во која директорот на МНТ прегази 27-годишна девојка, доаѓа по заканата на МВР дека од денес ќе спроведуваат посилни контроли и ќе ги казнуваат сите возачи кои ќе направат прекршок Очигледно тоа не важело и за директорот на МНТ, Драган Спасов – Дац. Имено, како што дознаваме, директорот на МНТ […]

МАСОВНА СЕЧА НА ШУМАТА ВО ЈАНКОВЕЦ: Јанковчани предупредуваат дека се спрема масовна сеча на шумата во Јанковец!

Жителите на ресенското село Јанковец, алармираат дека се подготвува масовна сеча на високо квалитетна шума , што се наоѓа на црковен имот околу манастирот ,,Успение на Пресвета Богородица“. Ваков обид постоел и минатата година, но тогаш јанковчани самоиницијативно организирани , го спречија соголувањето на планината, објави „Ако.мк“. Митрополитот на Преспанско-Пелагониската епархија, владиката Петар, тогаш објаснуваше […]

(Видео)ОПАСНА СРЕДБА НА НЕБОТО: Пентагон објави снимка од пресретнувањето на нивниот воен авион од страна на руски ловец СУ-27!

Пентагон објави снимка на која руски ловец СУ-27 над Црното Море пресретнува авион за радио-електронско извидување ЕП-3Е „Аријес II“ на американската авијација Министерството за обрана на Русија вчера соопшти дека дежурните средства за контрола на воздушниот простор над неутралните води на Црното море откриле непозната воздушна цел, која се приближувала кон границата на воздушниот простор […]

УЈП ВИЦКАСТА: Ќе се казнуваат трговците кои не издаваат фискални сметки

Управата за јавни приходи издаде нова верзија на брошурата „Фискализација и регистрирање на готовинските плаќања” за 2018 година која е наменета да обезбеди насоки за даночниот обврзник како да воведе фискален апарат, но и претставува водич како да се разрешат проблемите со кои се среќаваат во практиката, а се однесуваат на фискализацијата и издавањето фискални […]

ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ДЕВОЈКАТА ВО КОЈА УДРИ ДАЦ: 27 годишна девојка е повредена откако директорот на МНТ по дејство на алхохол ја прегазил!

  • January 30, 2018
  • Коментари
Вечерва околу 21.30 часот кај „Шампионче“ на ул.Огњан Прица во општина Кисела Вода директорот на МНТ Драган Спасовски – Дац удри во 27-годишна девојка Засега се знаат иницијалите на повредената девојка – Е.Ц. Девојката веднаш била префрлена во болница, каде што биле констатирани лесни повреди, по што е пуштена на домашно лекување. Увидот на лице […]

СРЦЕ ДА ТИ ПУКНЕ: По 10 години потрага, Ѓоко Танески ја гушна сестра си оставена во Дом за сираци

Поп-пејачот Ѓоко Танески имал 21 година кога дознал дека тој и неговите двајца браќа имаат биолошка сестра за која претходно не знаеле дека постои. Елена била дете на неговите родители, но бидејќи тие не биле во брак кога се родила, ја дале во Домот за доенчиња и мали деца во Битола. Една година подоцна отишле […]

(ФОТО)ЅВЕЗДАТА СИНАН: Еве како денес изгледа Синан од „Мојот син“ и неговото вистинско семејство

  • January 30, 2018
  • Коментари
Малиот Атаберк Мутлу кој го запознавме како Синан, синчето на Појраз Карајел во „Мојот син“ е вистинска ѕвезда во Турција. Атаберк уште од многу мали нозе е пред камерите, а со својот актерски талент јасно е дека ако продолжи со тоа, неговиот успех ќе биде гарантиран.   Досега има играно  во десетина серии, но во […]

СООБРАЌАЈКА КАЈ „ШАМПИОНЧЕ“: Драган Спасов – Дац со 2.5 промили алхохол прегазил девочје на „Огњан Прица“?

Вечерва околу 21.30 часот на ул.Огњан Прица во близина на тобакото „Шампионче“ се случила сообраќајна незгода во која учествувал и директорот на МНТ Драган Спасов – Дац, тврдат очевидци кои се нашле на лице место кога се случила незгодата Околу 21.30 часот на ул.Огњан Прица во близина на тобакото „Шампионче“, како што тврдат очевидци,  Драган […]

ВЕЧЕРВА ОСТАНЕТЕ ДОМА:Во центарот на Скопје опасно по живот

  • January 30, 2018
  • Коментари
Ако немате некои неодложни обврски, тогаш вечерва најдобро е да останете дома. Ако морате да излезете, избегнувајте го делот околу Мавровка бидејќи таму, мерната станица на Министерството за животна средина покажува скоро 10 пати над нормалното загадување. Во 20 часот таму измерени се 428 микорграми на метар кубен ПМ10 честички. Од скопските населби следи Карпош […]

(Видео)ПРВО ВРЕСКАЛА ПА СКОКНАЛА ВО ВАРДАР: Објавена аматерска снимка од таткото кој ја тепа девојката која скокна во Вардар

  • January 30, 2018
  • Коментари
Драма во центарот на Скопје. 27 годишна девојка скокна во Вардар во близина на Камениот мост. Од полицијата каде околу 13.30 минути бил пријавен случајот информираа дека девојката ја спасил татко и кој заедно со уште двајца мажи влегле по неа во реката. На аматерското видео се гледа како потоа и викаат и ја тепаат. […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »