Day: February 7, 2018

(Видео)„ТИГРИТЕ“ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ СНАЈПЕРИСТИ ВО СВЕТОТ: Снајперистите Тигри врвни стрелци во светот, ЕБР и ПЕП го држат приматот во државата

Ладнокрвност, стручност, притаеност – еден куршум една мета. Само оној кој сето ова го поминува знае колкава е количината на стресот, бидејќи во нивната работа нема реприза и секоја грешка скапо се плаќа. По еден ден поминат на стрелиште со снајперист на елитната единица на полиција Тигри, сфаќате дека овде не се работи само за […]

(Видео)БИТОЛА ЛИ Е, КАБУЛ ЛИ Е, БАГДАД ЛИ Е: Како изгледа Битола откако дојде „живот“

И понатаму останува проблемот кај ромската населба на патниот правец Прилеп-Битола-Ресен. Мртви животни, запален отпад и што ли не …. ваква била состојбата денес на овој патен правец, проблем кој ги мачи сите патници, кои мораат да поминуваат низ градот, за да го продолжат патот. Битола ли е, Багдад ли е, или Кабул ли е?! […]

БЛОКИРАНО НА СТРАЖА: Шлепер заглави во снегот на Стража, се вози по една лента

  • February 7, 2018
  • Коментари
На патниот правец Гостивар-Кичево кај селото Сретково, пред планинскиот превој Стража, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента. Причина за тоа е заглавено тешко моторно возило. Екипите на ЈП „Македонијапат“ работат на отстранување на возилото и нормализирање на сообраќајот.

УАПСЕНА ЌЕРКАТА НА БОЈКО БОРИСОВ: Венета Борисова уапсена во својот автомобил од 3 милиони евра!

Автомобилот Bugatti Chiron е нов модел на француската марка, има моќност 1500 коњски сили и ограничена брзина на 420 км на час, но способен е да развие и 491 км/ч. Венета возела со својот луксузен брз спортски автомобил на патот Лас Вегас до Лос Анџелес. Автомобилот оди и до 435 км на час, но полицијата […]

ГИ НЕМА „ЗАГРИЖЕНИТЕ“ РЕВОЛУЦИОНЕРИ: Владата троши 800.000 евра за ансамбл додека деца молат за помош – револуционерите неми!

Лицемерието на „револуционерите“ кои три години на контото на СДС придонесуваа политички поени врз грбот на семејството на малечката Тамара, престанаа да ја критикуваат власта, особено за непродуктивните трошоци кои можеа да се пренаменат за лекување на оние на кои им е најпотребно Ваквата непринципиелност предизвикува револт кај граѓаните, кои најчесто реагираат на социјалните мрежи. […]

ПОДИГНАТА ГОТОВНОСТА НА ПОЛИЦИЈАТА: Закана од тероризам, или се спрема ќотек и солзавци за народот?

Со телеграма испратена до сите полициски станици во Р.Македонија е подигната готовноста на безбедносните сили, дознаваме од добро упатени полициски извори, на кои им било врачено упатство за проверка на опремата   Наредба за проверка и подготвеност на опремата за обезбедување на масовни јавни настани, но и на гас маските била испратена до сите полициски […]

РУСИЈА ЌЕ ИЗВЕЗУВА ХЕЛИКОПТЕРИ ВО ТУРЦИЈА: Двете држави потпишаа договор за испорака на хеликоптери КА-32

„Росавијација“ и Генералниот директор на цивилната авијација на Турција потпишаа договор за испорачување на руски хеликоптери КА-32 оваа пролет, соопшти денес руската компанија Работниот договор за соработка го потпишаа раководителите на компаниите Александар Нерадско и Кан Ерел. Документот е усмерен на взаемно признавање на потврдите и сертификатите во областа на летање, со што се отвара […]

ДЕВОЈЧЕ СЕ ЗДОБИЛО СО УЖАСНА ПОВРЕДА НА УЧИЛИШТЕ: Шипка падна врз глава на девојче во скопско училиште, повредата е ужасна

  • February 7, 2018
  • Коментари
Според мајката на девојчето, деца сведочеле дека дел од учениците се беселе на одбојкарската мрежа при што била повлечена метална шипка и паднала директно врз главата на девојчето кое случајно поминувало. Седумгодишно девојче е повредено откако врз нејзината глава паднала метална шипка од фискултурна опрема во спортската сала од училиштето „11. Октомври“ во петокот пред […]

МОЈАТА ЧУДЕСНА ЗЕМЈА: Вистини кои не сте ги знаеле за Македонија и нејзините убавини!

Во Македонија, на така мал простор се застапени речиси сите видови на карпи и почви што ги има во Европа. Некои карпи во источниот дел на државата се извонредно стари – близу милијарда години! Исто така, во нашата држава се наоѓа можеби единственото европско наоѓалиште на рубини. Многу скапоцени камења што можете да ги видите […]

ШТРАЈК СО ГЛАД ВО ЗАТВОРОТ ВО ШТИП: Поради тортура, мито и корупција 30 затвореници штрајкуваат со глад во штипскиот затвор

„Има тортура во затворот, мито и корупција. Јас ако сакам да купам еден сок треба да купам и за него, мито. Ги пуштаат тие што плаќаат, тој што нема пари ќе си чека“, вели затвореник за ТВ24. Триесетина затвореници од штипскиот затвор штрајкуваат со глад затоа што не ги добиле решенијата за амнестија иако било […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »