Day: February 17, 2018

СЕ ГОНАТ НОВИНАРИ И ПРОФЕСОРИ: Владеачката партија се заканува со затвор, кривични и оцрнување на новинари и професори!

Новинарот Наум Стоилковски во пост на социјалните мрежи пишува дека професори и новинари се гонат од страна на властите за јавно изречен збор. Тој не дава точни информации за конкретни имиња но ги засилува шпекулациите дека неколку видни интелектуалци и новинари деновиве се повикуваат на разговори во надлежни институции. Целиот напис на Стоилкоски: Најголемиот Фемицид […]

МНОГУ СЕ ИЗНЕРВИРАЛА: Ја викале „дебелата“, се изнервирала и за 1 година станала фитнес модел

  • February 17, 2018
  • Коментари
Рафаела Равена (23) од Сао Паоло сите ја зафркавале и ја викале „дебелата“, а тоа многу ја погодувало. После една година напорно вежбање и здрава исхрана, Рафаела успеала да ослаби 15 килограми и сега таа има само 10% телесни маснотии и веќе успешна кариера како фитнес модел. Но, зафрканциите на нејзина сметка не престанаа. Неодамна […]

НОВ КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛ: В.Д. Директорот на инспекторатот за земјоделство си се почастил со нов автомобил од 32.000 евра

  • February 17, 2018
  • Коментари
Државниот Инспекторат за земјоделство пред Нова Година си се подновил со луксузен автомобил вреден над 32.000 евра. Според договорот за јавна набавка кој В.Д. директорот Јане Станкоски го склучил со компанијата Јосифов од Битола, на 25 декември минатата година, купен е автомобил од типот седан за цена од 2.010.124 денари. Во договорот не е прецизирано […]

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: Девојка силувана од човек кој го запознала на Фејсбук!

  • February 17, 2018
  • Коментари
Бери (31) и неименуваниот маж, се запознале на 17 октомври минатата година, па започнале да се допишуваат. Нивната комуникација била одлична, тој делувал како пристојни и таа одлучила да го викне на пијачка. -Се започна добро па одлучивме да купиме пијалаци и да одиме кај мене дома, напишала Кет и додала дека потоа разговарале со […]

(Видео)ВОЛКОТ ИМАЛ ЛОШ ДЕН: Русин со голи раце задавил волк!

Аслан Шаулахов од руското село Далаково со голи раце успеал да совлада волк за да ги заштити своите деца… Гладниот бел волк се спуштил во селото после долгата зима и стигнал до дворот каде што си играле децата на Аслан. Тој истрчал од куќата, успеал да ги тргне децата и со соочил со гладниот ѕвер. […]

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Баксуз!

Да кроиш лозје на црвен тепих, значи да немаш осет за реалноста, амбиенотот за кроење лозје во месец фебруари е да газиш во кал. Кутрото лозје, мислам дека ќе помине со род исто како нашите ракометари во Вараждин. Се сеќавате кога Заев отиде да ги поддржи и наместо среќа, баксуз им донесе. Не потепаа, по […]

(Видео)СКАНДАЛ ВО УЧИЛНИЦА: Учениците ја снимале професорката додека таа изведувала стриптиз во училница

  • February 17, 2018
  • Коментари
Учениците од италијанскиот град Прато, со камерите од своите мобилни телефони снимиле нешто што не се случува често. Имено, нивната професорка им извела стриптиз во училницата. Овој условно кажано секси танц на професорката, секако, веднаш заврши на социјалните мрежи и предизвика жестоки реакции од родителите, управата на училиштето, но и целата италијанска јавност. Локалните медиуми […]

УКРАИНА СПРЕМА НОВА ОФАНЗИВА НА ДОНБАС: Властите во Луганск предупредуваат од нова серија на крвопролевање!

Министерството за државна безбедност на Луганската народна република има податоци за тоа дека Украинските безбедносни сили припремаат офанзива од големи размери, изјави ресорниот министер Анатолиј Антонов Претходно е соопштено дека соработниците на ова министерство спречиле диверзија на територија на државната радио-телевизија на ЛНР. Според податоците на Министерството, непознати напаѓачи се обиделе да го прекинат системот […]

ПЕДОФИЛ СЕ ДОПИШУВАЛ СО 11 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ: Таткото му закажал состанок

  • February 17, 2018
  • Коментари
Аргентинецот Волтер Родригез решил да се пресмета со педофилот кој сексуално ја вознемирувал неговата 11 годишна ќерка на социјалните мрежи. Кога девојчето му признало на таткото дека се допишува со 29 годишниот Герман Акоста и дека тој бара од неа да му праќа фотографии во долна облека и дека и досадувал , барајќи да се […]

СПРОТИВНО НА ОНА ШТО СЕ ВЕТУВАШЕ НА ИЗБОРИ: На граѓаните ќе им се зема, но нема да им се враќа ДДВ

-Владата на Република Македонија ќе воведе нов систем „Повеќе пари кај граѓаните” со кој на граѓаните ќе им се враќаат по 15% од платениот ДДВ, со исклучок на данокот остварен при купување на лускузни производи. Системот ќе содржи ограничувања кои ќе спречат злоупотреби и поголемо раслојување – ветуваше владата на СДСМ во Програмата на Влада […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »