Day: March 1, 2018

БЕСА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДАТА: По пучот во БЕСА, Африм Гаши преговара со Заев за влез во владата

 Зоран Заев денеска одржа работен состанок со претседателот на движењето Беса, Африм Гаши. На средбата беше разговарано за актуелните реформски процеси со посебен осврт на евроатлантските интеграции, како и за економските текови во Република Македонија. Заев го информираше претседателот на движењето Беса, Гаши за текот на преговорите во врска со проблемот кој Република Грција го […]

САД КАКО „САЈБЕР ВРЕЌА“ ЗА УДИРАЊЕ: Генералот на сајбер командата, мисли дека САД нема одбрана на сајбер нападите од целиот свет

Генерал-полковникот Пол Накасон, кого претседателот на САД Доналд Трамп го именуваше за командант на Сајбер командата на американската војска и новиот директор на Агенцијата за национална безбедност (НСА), изјави дека не смета дека Русија, Кина и другите земји очекуваат премногу одговори од САД за сајбер нападите, пренесува Ројтерс. „Тие не мислат дека нешто многу ќе […]

ЌЕ СТОРАМ СЕ ЗА ПРАВДИНАТА ДА ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА: Невозможно е Мицкоски да стапи во контакт со Мукоски, Василески, Чавков

Вториот дел од гостувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Само вистина“ започна со црниот четврток. Во тој контекст зобруваше и за онтактите со притворените пратеници. -Немам контакт со притворените пратеници и логично е да немам, луѓето се во затворски притвор, а таму не се дозволени телефони за да имаме некаква комуникација. Во […]

КОЈ Е ОРГАНИЗАТОР НА 27.АПРИЛ: На 27-ми април најмногу доби СДСМ, тоа покажува дека ВМРО-ДПМНЕ не е организатор

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5, изјаве дека на 27 април се случила реакција на народот на нелегалниот избор на Талат Џафери за Претседател на Собранието на Република Македонија. Запрашан од водителката да одговори кој е организатор на настаните, тој одговори дека ВМРО-ДПМНЕ најмногу изгуби од немилите […]

АДВОКАТОТ НА ТЕРОРИСТИТЕ ДОБИ ФУНКЦИЈА: Бујар Дардишта од адвокат на терористите од „Диво Насеље“, директор на управа за матични книги

Адвокатот на терористите од Диво Насеље, Бујар Дардишта, е назначен за директор на управата за водење матични книги. Да не беше трагично, ќе беше смешно     Адвокатот на терористите од Диво Насеље, Бујар Дардишта, е назначен за директор на управата за водење матични книги. Да не беше трагично, ќе беше смешно pic.twitter.com/UavlE19g3G — Игорче Развигорче […]

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е браникот на државните и националните интереси

-ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на уставното име и нема да преговара за идентитетските прашања. ВМРО-ДПМНЕ не може да прифати име кое ќе нема превод, додаде тој. Во вечерашното интервју на Канал 5 телевизија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијаn Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е браникот на државните и националните интереси. -ВМРО-ДПМНЕ […]

ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО: Доколку не се тргнат елементите кои го прават законот за јазици неуставен, ВМРО-ДПМНЕ нема да отстапи од амандманите

  • March 1, 2018
  • Коментари
Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ нема да се занимава со популистичка политика. Според него, ако се создава решение, тоа решение треба да биде применливо. Ниту е дискутирано ниту некој ја споменал темата за евентуален пазар, ниту пак јас како претседател на партијата ќе се пазарам со моите принципи, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за емисијата […]

ЗОШТО ДА НЕ СЕ ВРАТИ ГЕОРГИЕВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ е отворена партија, ако се усогласат целите и програмските определби, зошто да не се врати и Љубчо Георгиевски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на Канал 5 потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е отворена да го прими назад поранешниот лидер Љупчо Георгиевски. -Јас во животот немам концесија. Моја единствена цел е да анимирам што е можно поголем број луѓе и целни групи за да ја поразиме оваа деструктивна политика на Заев. Апсолутно не […]

ОВАА ВЛАДА Е НАЈЛОШАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ДРЖАВАТА: Христијан Мицкоски објаснува дека граѓаните масовно се разочаруваат од политиките на СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, ја оценува Владата на СДСМ како најлоша Влада која Македонија ја имала до сега. -Секојдневно имам комуникација со гражаните на Република Македонија. Граѓаните се масовно разочарани од политиките кои што ги води Владата на СДСМ во било кој план дали во економијата, меѓународен план, реформите […]

СЕ ПОСТАВУВААТ НОВИТЕ ТАБЛИ НА АВТОПАТОТ: Показните табли со новото име се поставуваат долж автопатот

Почна поставувањето на новите табли на преименуваниот автопат, откако владата одлучи да го промени името по договорот помеѓу грчкиот и Македонскиот премиер, Алексис Ципрас и Зоран Заев   Минатата недела, таблите на кои беше испишано името на автопатот, кој беше именуван како „Александар Македонски“ беа отстранети по одлуката на владата да го промени името со […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »