Day: March 2, 2018

„РЕЖИМСКИТЕ СЛУГИ“ ПРЕКУ НОЌ СТАНАА ЧЕСТИТИ БИЗНИСМЕНИ: Заев го воспеа Жан Митрев, па им подели 800.000 евра на него и Камчев

Бизнисмените кои до вчера беа мета на напади на Заев и СДСМ, од неодамна станаа честити бизнисмени со прогресивни идеи за развој на општеството, така барем вели Зоран Заев кој вчера беше присутен на прославата на 18-годишнината на клиниката „Филип Втори“       Режимски слуги, клептомани, лопови, лижачи, криминалци и уште некоја друга етикета […]

СЕ БАРА ИСТРАГА ЗА НАПАДОТ: Хелсиншкиот комитет бара истрага за напад врз службено лице

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија, кој освен во Скопје нема канцеларија на ниту едно друго место во светот без разлика на името на организацијата, смета дека е исполнето битието на кривичното дело „Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” согласно изјавата на полицајката, дека таа била вербално нападната додека ја […]

ЛАЖАТ ОЧЕВИДЦИТЕ, ИЛИ ЛАЖЕ ПОЛИЦАЈКАТА: За нападот врз полицајката има очевидци, портпаролот на МВР во првичната изјава го потврди нападот

Партискиот функционер на ДУИ, Бекир Асани при инцидентот кога пајак службата сакала да му го крене непрописно паркираното возило, ја турнал полицајката, по што таа се повредила. Партискиот функционер на ДУИ, Бекир Асани при инцидентот кога пајак службата сакала да му го крене непрописно паркираното возило, ја турнал полицајката, по што таа се повредила. Ова […]

ЦЕЦА ЗАВЕАНА СО СНЕГ ПЕЕШЕ ПРЕД 10.000 ЛУЃЕ: Тоа што го кажа пред публиката ги воодушеви сите

  • March 2, 2018
  • Коментари
Фолк дивата одржала голем концерт во белградската општина Лазаревац, а голем број на луѓе дошле да уживаат во хитовите на Цеца, иако температурите биле под нулата. Цеца Ражњатовиќ вчера се дружеше со околу 10.000 обожаватели, а концертот почнал во 20 часот. Неа не и сметало што веело снег, па пеела со насмевка на лицето за […]

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Пајак коалиција

Ха ха ха! Ако не умрам од болест ќе умрам од смеа и кловновското глупирање на министерот за внатрешни работи. Без тронка срам и перде ја донесе кутрата девојка која ем изела ќотек, ем ја резили пред цел свет. Каде бе го има тоа? Му текнало на некојси Беќо, затоа што направил сообраќаен прекршок, а […]

МОРИНГА:Лек за повеќе од 300 болести

  • March 2, 2018
  • Коментари
По чија семките, киноа и ашваганда, на пазарот за храна се појави нова „суперпроизвод“ од кој се воодушевени приврзаниците на здрава исхрана, нутриционистите и фитнес тренерите. Станува збор за моринга, дрво што расте на падините на Хималаи и во некои региони на Индија, на Африка, на Пакистан и на Тајланд. Моринга или „зелено злато“ важи […]

ОВИЕ ЦИГАРИ МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКААТ КАНЦЕР КОЈ ТЕШКО СЕ ДИЈАГНОСТИЦИРА:Проверете дали ги користите

  • March 2, 2018
  • Коментари
Пушењето „light“ и „slim“ цигари влијае на развивање карцином на белите дробови кој тешко се дијагностицира и брзо напредува. Др. Огуз Килинц, член на работната група за контрола на конзумирање тутун на здружението Торкас во Турција, рекол дека конзумирањето тутун предизвикува различни болести меѓу кои и карцином. Тој додал дека порано врежана била праксата дека […]

НИВНАТА РОМАНСА ТРАЕ 14 ГОДИНИ: Наскоро ќе им се случи трагичен крај

  • March 2, 2018
  • Коментари
Нивната романса трае 14 години, но наскоро може да дојде до трагичен крај. Рики и Лиза се заедно од детството, а се запознале во болница бидејќи и двајцата страдаат од иста болест. Тие имаат тешка болест на дигестивниот систем и се единствен пар во светот кој се храни интравенозно. На нивната 14 годишна романса наскоро […]

(Видео)БОСАНКИ ЕГЗИБИЦИОНИСТ:Босанец дрифта камион по снег

  • March 2, 2018
  • Коментари
На социјалните мрежи се појави снимка од босански возач кој дрифта камион по снег. Секако, рекациите не изостанаа, особено негативните. Снимката ја објави Здружението на професионални возачи на БиХ, а на неа е прикажана егзибиција изведена во близина на Тузла. Зад воланот е возачот Дамир Овчина, кој на негативните коментари одговори: „Камионот е мој и […]

ЕВРОПСКА ДЕМОКРАТИЈА:Австријците добија право да ги пцујат политичарите

Граѓаните на Австрија имаат право да им покажат среден прст или да опцујат политичар доколку може да ја докажат оправданоста на таквата акција, пресуди Апелациониот суд во земјата. Вицеканцеларот на земјата и лидер на австриската крајна десница, Хајнц Кристихан Штрахе, обвини активисти на една радикална левичарска група дека јавно го навредувале на една манифестација кога […]
Страница 1 од 812345 » ...Последно »