Day: March 17, 2018

ЗАСЕДАВА КРИЗНИОТ ШТАБ: Огромни штети во Охрид поради бурата!

Повеќе места на крајбрежјето на Охрид се оштетени поради силниот ветар, кој во текот на денот дуваше со брзина од над 90 километри на час. Притоа во езерото се создале бранови високи и по 120 сантиметри. За справување со последиците, заседаваше Кризниот штаб на општина Охрид, на кој беа договорени конкретните активности на надлежните служби […]

ЗАКАНИ ДО ЧЛЕНОВИ НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ: „Ќе ве избркаме од тука“, „Немој ти да кажуваш“, „Ќе ја правиме албанска држава“ – закани на до Орце Ѓорѓиевски

Закани по животот пристигнале во приватни пораки на социјалните мрежи на профилот на членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски, откако тој одржа неколку прес конференции во име на партијата по повод силеџиското „изгласување“ на законот за јазици „Изминативе неколку дена до мене освен многуте охрабрувања и поддршка, стигнаа и неколку заканувачки пораки од […]

ГЛУПОСТИ НЕВИДЕНИ: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност?

Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп, во Кавадарци двојазичност. Глупости невидени….до каде забегаа? – зборуваше Зоран Заев пред две години, кога се обидуваше да го прикрие прифаќањето на Тиранската платформа. Денес, сепак можеме да заклучиме кој зборувал глупости, а кој не.

НОВА СНМКА ОД НЕВРЕМЕТО: Погледнете го разбеснетото Охридско езеро, чии бранови денес достигнаа и по неколку метри

Ново видео се појави на социјалните мрежи од силната бура пропратена со силен ветар кој го разбранува Охридското езеро. Голем дел од локалите во близина на брегот на езерото останаа под вода, а поплавено беше и шеталиштето во Охрид. Погледнете ја новата снимка од невремето.   Posted by Кочо Каневче on Saturday, 17 March 2018 […]

АХМЕТИ ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНУВА: Законот ќе стапи на сила, со потпис на Иванов или не!

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, во интервју за Алсат, вели дека му испратил порака на Иванов. “На господинот Иванов му испратив порака да го потпише овој закон уште после второто гласање. Тој не можеше да се надмине себеси за да биде легитимен претседател на сите граѓани во оваа земја. Со изгласувањето на третото гласање во […]

УНИШТЕНА И КОШАРКАТА: Одложен натпреварот Работнички – МЗТ за утре во празна сала

Големото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром не го дочека крајот откако беше прекинато на 3 минути пред крајот на третата четвртина со водство од 62:50 за домаќините. Третата четвртина беше одбележана со два прекини, а по вториот судиите побараа да се испразни делот од трибината каде што беа навивачите на […]

АРАФАТ МУАРЕМИ, НОВАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ: Директорот на финансиска полиција, специјалист за измислување афери и партиска марионета на СДСМ

Уште минатата година „Инфомакс“ предупреди дека Зоран Заев и Оливер Спасовски инсталираат партиски кадри во МВР кои подоцна ќе можат да ги искористат во политички местенки и измислени афери, во обид за дефокусирање на јавноста   Таков е и примерот со Арафат Муареми, за кого во август минатата година предупредивме дека е новата „Фатиме Фетаи“ […]

НЕЗАДОВОЛНИ И ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ: Екс-директорот на центарот за комуникации на СДСМ со жестоки навреди за градоначалниците

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. – ваква порака им упатува поранешниот функионер на СДСМ, Ивор Мицковски, на неговите сопартијци кои се градоначалници во Скопје. -Градоначалнициве решиле да ј*бат. Значи јас градот го живеам на нога, се […]

(Видео)ПРОТЕСТИ И ВО АЕРОДРОМ: Аеродромци протестираа пред домот на Диме Велковски и испишаа графит „предавник“

По протестите кои вечерва се одржаа пред домот на пратеникот Далибор Богдановски од Сопиште, жителите на општината Аеродром протестираа и пред домот на пратеникот од СДСМ Диме Велковски     „Предавник, предавник“, „Нејќам два, нејќам три, еден јазик сакам ја“, „Излези момче“ беа само дел од слоганите кои ги скандираа насобраните пред станот на пратеникот […]

ВОДИ ЛИ НЕКОЈ СМЕТКА ЗА ИНТЕРЕСИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?: Сите Македонски лидери водат сметка за интересите на САД, никој за Македонија

Сите политичари во Македонија водат сметка за Американските интереси, а никој за Македонските – изјави во вчерашната емисија на телевизија „Алфа“ претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски, објаснувајќи дека Македонските политичари се однесуваат премногу поданички кон Американските покровители „Политичарите што ги имаме во Република Македонија, дали зборувате за Али Ахмети, дали зборувате за Груевски, дали за […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »