Month: April 2018

АМЕРИКА ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ СВЕТСКИ ПОЛИЦАЕЦ: Доналд Трамп нема намера да троши американски пари на светските проблеми

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД веќе нема да биде светски полицаец, ниту пак ќе троши пари за тоа „Се помалку сакаме да бидеме светски полицаец. Со децении трошевме огромни суми за поддршка на редот во светот и тоа не треба да биде наш приоритет. Ние сакаме да воведеме ред кај нас, имаме намера […]

ДИВИ ПРАСИЊА ИЗЛЕГОА НА ПАТ: На патот Маврово-Ростуше во националниот парк снимено стадо диви свињи со мали прасиња

Стадо диви свињи со мали прасиња го преминаа патот Маврово-Ростуше кој поминува низ националниот парк, а културниот возач застана и им даде предност за да поминат. Отпрво помалку исплашени, прасињата се двоумеа, но откако најстарата од дивите свињи тргна, сите следеа. На социјалните мрежи, граѓаните се пошегуваа со ловџиите на СДСМ, па побараа прасињата побрзо […]

(Галерија)РАЃАЊЕТО НА ЖИВОТОТ: Најдобрите фотографии од породувања во изминатата година

 • April 30, 2018
 • Коментари
Раѓањето на нов живот е магичен и неверојатен момент за сите, а особено за родителите кои конечно, по месеци поминати во исчекување, ќе можат да го прегрнат своето најмило. Сè поголем дел од нив одлучуваат да го овековечат тој момент ангажирајќи професионални фотографи. Меѓународната асоцијација на професионални фотографи за породувања секоја година организира натпревар на […]

(Видео)НАЈУБАВИОТ ПОДАРОК ЗА НИВНАТА МАЈКА: Четири сестри позираа во венчаници во чест на нивната самохрана мајка!

 • April 30, 2018
 • Коментари
Како благодарност за нејзината пожртвуваност и посветеноста да ги израсне во прекрасни дами, сестрите ѝ ја исполнија големата желбата на мајка им. Тие позираа во своите венчаници, а резултатот донесе солзи радосници во очите на нивната мајка, објави лајфстајл магазинот „Попшугар“. Тери МекКафри копнеела да ги види четирите ќерки во невестински фустани уште од свадбата […]

(Галерија)ПРИЛЕПЧАНКИ ИЛИ БИТОЛЧАНКИ: Кои се позгодни?

 • April 30, 2018
 • Коментари
„Папарацо“ објективот на порталот Шеталиште ја пренесува викенд атмосферата од битолскиот Широк сокак, но и од центарот на Прилеп. Фотографиите изобилуваат со убави девојки, па оставаме на вас да одлучиуте, кои се поубави, битолчанките или прилепчанките? Најпрво ја пренесуваме фото галеријата од Широк сокак: Ниту девојките од Прилеп не потфрлија… Фото Шеталиште.мк

НЕТАНЈАХУ ОДРЖА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ДОКАЗИ: Нетанјаху тврди дека Иран ја префрлил програмата за нуклеарно оружје на тајни локации

Според премиерот, Израел има доказ за “тајна” иранска нуклеарна програма. Премиерот Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран континуирано го проширува спектарот на своите нуклеарни проектили. Според изјавата, Израел има илјадници документи кои откриваат како Техеран, наводно, го лажел светот по потпишувањето на нуклеарниот договор. Нетанјаху рече дека Иран ги криел своите архиви во врска со нуклеарното […]

ПРВИОТ ПОЛИЦАЕЦ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, СИН НА МИГРАНТ: Британското Министерство за внатрешни работи го доби првиот министер муслиман

Британската министерка за внатрешни работи, Амбер Руд, беше принудена да поднесе оставка поради нејзиното справување со скандалот Виндраш. Во нејзиното писмо со оставката, Руд призна дека неочекувано ја измамила парламентарната комисија минатата недела, одрекувајќи дека владата имала цел да депортира илегални мигранти. Документи кои протекоа покажаа дека Руд ја излажала парламентарната комисија, а Амбер Руд […]

НОВАТА ТАЊА САВИЌ: Погледнете како изгледа српската пејачка по промената

 • April 30, 2018
 • Коментари
Пејачката Тања Савиќ одлучи да го промени изгледот, а на социјалните мрежи се пофали со својата нова фризура која ги изненади фановите. Тие и дадоа поддршка на пејачката и беа воодушевени од нејзиниот изглед. Навикнати сме Тања да ја гледаме со долга брановидна коса, но овојпат направи драстична промена. Jedna spontana… 😜 sminka @drvurdelja kosa […]

СУБВЕНЦИИ ЗА ОЏАЧАРИ И ЃУБРЕ ОД СТРУГА: Нелогичниот план на Шилегов за наводна чиста средина

 • April 30, 2018
 • Коментари
Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов ќе обучува 25 оџачари, со цел, надвор од грејната сезона да започне со справување со проблемите со загадувањето. Според она што го истакна градоначалникот на Скопје денеска, тоа нема да го реши проблемот со загадувањето, но ќе помогне во справувањето со тој проблем. – Бидејќи нема оџачари, Град Скопје […]

(Видео)ЌЕ ЈА РАСТУРЕА ШТАЛАТА: Кога ергела коњи ќе се најадат тетовски грав!

 • April 30, 2018
 • Коментари
Лиз Рајан има голема страст за коњите! Во САД има огромно земјиште на кое живее заедно со коњите. Иако сите коњи се израснати со големо внимание и љубов, тие поголемиот дел од времето го минуваат на отворено. Кога една ноќ, Лиз отишла на прошетка низ својот имот, од шталата слушнала чудни звуци. Погледнала внатре и […]
Страница 1 од 19312345 » 102030...Последно »