Day: April 1, 2018

МУ СЕ ИЗНАСМЕАЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА: Коњ трча по „Партизанска“, пријавил во полиција – му се смееле!

Коњ вечерва вознемирено трча низ „Партизанска“. Загрижен очевидец го пријавил настанот во полиција, но таму се изнасмеале. -Дали знае некој од каде може да е избеган? Вознемирено трча по Партизанска опасно е и за него и за колите. Пријавив во полиција ама се изнасмеаа, напиша девојката која беше очевидец, на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот […]

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ПИНТИЈА: Автомобил се преврте во скопската населба Пинтија

  • April 1, 2018
  • Коментари
Тешка сообраќајка вечерва се случи во скопска Пинтија. Засега нема детали од незгодата која се случи нешто пред 23 часот, освен дека не се работи за судир помеѓу две возила. Едно возило, од засега непознати прилини, се превртело на кров. Според очевидци едно лице било тешко повредено. Се чекаат подетални информации од МВР. Фото: Ѕид […]

(Видео)ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО: Опозицијата ќе поднесе предлог за гласање недоверба и ќе бара гаранции за поддршка на реформските закони!

Прв чекор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде поднесување на предлог за изгласување на недоверба на Владата предводена од СДСМ, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршувањето на состанокот на Централниот комитет на партијата   Како што информираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, опозициските пратеници ќе се вратат во собраниските клупи и прв предлог кој […]

НЕ Е СЕКОЈ ФУНКЦИОНЕРОТ БЕЌО ПАЈАКОТ: Овој насилник е приведен

Функционерот на ДУИ Бекир Асани – Беќо, и покрај осведоченото насилство кон полицајка пред Мавровка која била на служба додека пајакот го подига неговото непрописно паркирано возило се однесувал насилно кон неа, иако рекациите на јавноста беа навистина гласни, казна или кривична пријава за Беќо Асани немаше. Дури не дознавме ни дали воопшто платил прописна […]

НЕКОЈ САКА ДА МЕ НАМЕСТИ ЗА СТИХОТВОРБИТЕ: Даниел Пиљаковски тврди дека Александар Блажевски му го украл идентитетот, тој не пишува поезија!

До редакцијата на „Инфомакс“ пристигна молба од Даниел Пиљаковски, кој вели дека е запрепастен од фактот што неговото име е ставено како автор на дел од стихозбирките во скандалозното издание на Агенцијата за млади и спорт   Пиљаковски вели дека некој сака да го намести и вината за скандалот да ја префрли врз него, иако […]

ГО ПОТОПИЛА ЛИЦЕТО ВО КИСЕЛА ВОДА – ЕВЕ ШТО И СЕ СЛУЧИЛО

  • April 1, 2018
  • Коментари
Овој јапонски метод целосно ќе ја промени вашата рутина за негување на лицето! Доколку барате некој природен и проверен пат до сјаен и здрав тен, а воедно и многу евтин, ова е вистинското решение за вас! Киселата вода значително ќе го подобри изгледот на вашата кожа. Токму овој начин за нега на лицето стана најпопуларен […]

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО БРИТАНИЈА: Англичаните ќе мора да одговараат!

  • April 1, 2018
  • Коментари
Рускиот амбасадор во Лондон, Александар Јаковенко, во интервју за НТВ изјави дека случајот Скрипал го испровоцирале британските разузнавачки служби. “Ова е провокацијата спроведена од британската разузнавачка служба. Тие одбиваат да соработуваат со нас, не ни даваат никакви докази. Ова, всушност, нè води да заклучиме дека ова е провокација на разузнавачките служби “, вели Јаковенко за […]

КОГА РУСКАТА ВОЈСКА РАЗГОВАРА СО ТЕРОРИСТИ: Резултатот може да биде само еден – предавање или уништување!

  • April 1, 2018
  • Коментари
Руската војска прелиминарно договори излез на милитантата група „Џејш ел ислам“ од Источна Гута, соопшти началникот на рускиот Центар за помирување на завојуваните страни во Сирија генерал-мајорот Јуриј Јевтушенко „Продолжуваме да ја убедуваме радикалната група ‘Џејш ел ислам’ да прекине со борбените акции и да се разоружа. Лидерите на формацијата добија укажување на бесперспективноста на […]

ДЕСЕТ ФАКТИ ЗА БОМБАРДЕРОТ СУ-24: Суперсоничен тенк со крилја – по барање на НАТО, Македонија ги демонтираше своите

  • April 1, 2018
  • Коментари
Су-24, авионот што турската авијација го собори на 24 ноември има важна улога во операциите што Русија ги спроведува против терористите во Сирија. „Руска реч на македонски“ ви претставува 10 факти за еден од најпознатите руски воени авиони. 1. Су-24 е суперсоничен бомбардер наменет за акција во сите временски услови, а е конструиран во СССР […]

СТИХОТВОРБА ЗА ДАРКО КАЕВСКИ: „На гнојот да се стави крај, Дарко, сместа оставка дај“, пишуваат албанските интелектуалци!

Не запира гневот во јавноста по објавената поетска збирка со навредлива содржина под покровителство на Агенцијата за млади и спорт и нејзиниот директор Дарко Каевски. Токму на ваквата збирка жестоко реагираше и албанскиот аналитичар, Арменд Нухиу кој сподели стихотворба напишана од граѓанската активистка и новинар Анита Латифи Латифи, на својот Фесбук саркаситчно преку песна посветена […]
Страница 1 од 41234 »