Day: April 4, 2018

СИТЕ УМРЕЛЕ ТОЈ ОСТАНАЛ: Имам 145 години, доста ми е, сакам да умрам!

Индонезиецот Мбах Готхо тврди дека има 145 години, што се гледа и според неговите документи. Сепак, за разлика од другите вести за најстарите луѓе на планетава, кои го величаат животот Индонезиецот вели дека не сака повеќе да живее, дека му е доста од сè што видел до сега. Како што објави „TheSun” тој бил роден […]

(Видео)ВЕСЛИ КЛАРК ЗА АМЕРИКАНСКАТА „ДЕМОКРАТИЈА“: Американската војска планира војни во различни држави – за пет години седум држави веќе се во војна

Фактот дека американската војска се користи за дестабилизирање на важни геополитички региони со цел зграбување на ресурси и воспоставување на контрола го потврдуваат иукраинската криза, војната во Сирија, Арапската пролет, појавата на Исламската држава, тензиите во Јужното кинеско море, кои се настани кои се поврзани и практично се географските црно-бели полиња на големата шаховска табла […]

(Видео)ТУРЧИНКА ГИ ИЗЛУДЕ МАЖИТЕ: Видео погледнато повеќе од 7 милиони пати – танчерката предизвика хаос на свадбата!

Музиката започнала да свири, а потоа следел нејзиниот настап. Гостите расположени и беа тоа, но кога русокосата со големи гради се дала во акција сите полуделе. Свадбата на која биле присутни повеќе од 300 гости и ден денеска е хит на социјалните мрежи, а видеото има повеќе од 7 милиони прегледи . Погледнете:

27 ГОДИНИ УНИЈА НА МЛАДИ СИЛИ: Христијан Мицкоски го честиташе роденденот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, УМС, која важи за најголемата младинска политичка организација во земјата денес ја прослави 27-годишнината од формирањето   Неодамна, УМС доби и нов претседател кој доби силна поддршка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во својата честитка по повод годишнината.   „27 години водечка сила во нашата држава. Среќен 27-ми […]

САД СО УЦЕНИ КОН СЛОВЕНИЈА: Мора да се одлучите дали со САД или со Русија!

Американскиот амбасадор во Словенија, Брент Хартли во разговор за љубљанскиот неделник Reporter изразува зачуденост од благите ракции на Словенија во врска со нападот со нервен агенс во Велика Британија и порачува дека Љубана мора да донесе долгорочна процена што е нејзин интерес: „демократските вредности на Западот“ или, пак, „рускиот модел на општество“. Во разговорот за […]

ПУТИН ПОВТОРНО НАЈВЛИЈАТЕЛЕН ЧОВЕК ВО СВЕТОТ: „Њујорк Тајмс“ го прогласија Путин за највлијателен човек во светот

  • April 4, 2018
  • Коментари
Кој е највлијателниотчовек на планетата? Мојот глас оди за Владимир Путин вели Дејвид Брукс, политички коментатор на “Њујорк тајмс”, со што го започнува својот текст за претседателот на Русија. “Луѓето велат дека Путин е добар во тоа кој кому ќе ја свитка раката. Сите очекуваат дека на крајот тој ќе загуби и раката ќе му […]

СПОМЕНИК ВО КУМАНОВО: Градоначалникот на Куманово сака да постави споменик на американската фирма која испраќа кумановци во Авганистан

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски планира да подигне споменик на американската компанија „Келог, Браун и Рут“ (КБР), затоа што дала најголем придонес за развој на градот и последната деценија на кумановци кои работеа во Ирак и Авганистан им исплатила над 1 милијарда евра, објави порталот Сакам да кажам. Споменикот би се поставил догодина во паркот кај […]

ЗНАЕ ЛИ БЕЈЛИ НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ НЕ ЗНААТ: Македонија наскоро би можела да влезе во НАТО

Реалната можност Македонија наскоро да се приклучи кон НАТО е најголемата разлика кога зборуваме за земјата денеска во споредба со минатото, порача американскиот амбасадор Џес Бејли денеска на трибината „НАТО и ти”, организирана од Министерството за одбрана, Евроатлантскиот совет на Македонија (АТА-Македонија), НАТО Канцеларијата за врски и Хрватската амбасада по повод Денот на Алијансата – […]

МИЛЕНКО НЕДЕКОВСКИ ПРАШУВА: Кога разбрала Зорица за романтичната авантура на Заев?

Новинарот Миленко Неделковски, на неговиот ФБ профил постави прашање до Зоран Заев во врска со неговиот приватен живот „За авантурите на швалерката на Зоран Заев, таа де што од дипломат во нашата амбасада во Рим, Димитров ја врати на висока позиција во МНР во Скопје, Зорица разбрала дури кога ги фатила живи на романтично скијање […]

ТРУЕЊЕТО БИ МОЖЕЛЕ ДА ГО НАПРАВАТ ТРИ ЗЕМЈИ: Француски генерал смета дека позади труењето на Скрипаљ стои САД, Израел или Велика Британија

Труењето на бившиот руски разузнавач Сергеј Скрипаљ во Солзбери би можеле да го изведат специјалните служби на САД, Израел или Велика Британија, вели францускиот генерал Доминик Делаверд Генералот Делаверд претстави неколку верзии за случајот Скрипаљ во текст кој го објави АСАФ. Според мислењето на францускиот офицер, Русија не само што нема никакви врска со труењето […]
Страница 1 од 912345 » ...Последно »