Day: April 6, 2018

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ПРИЛЕПСКО: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со хумантиарна празнична мисија

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ заедно со претседателката Даниела Рангелова во пресрет на Велигденските празници посети социјално загрозено семејство во село Долгоец, прилепско. Таа донираше храна, облека, средства за хигиена и фрижидер.   Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ заедно со претседателката Даниела Рангелова во пресрет на Велигденските празници посети… Posted by Даниела Рангелова Претседател на […]

ГРУЕВСКИ ЗА ВЕЛИГДЕН ВО КАЛИШТА: Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ со семејство за Велигденските празници во Охрид и Струга

Екс-премиерот и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес со семејството присуствуваше на свечена литургија за Велики Петок во манастирот во струшко Калишта, каде најверојатно ќе го дочека и Велигден Денес пак, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на сите верници им го честиташе големиот православен христијански празник во видео обраќање. Дозволете ми во мое лично […]

АВТОМОБИЛОТ НА ЕДНА ОД ГРУПИТЕ ВО МАЛА РЕЧИЦА: Албанските портали објавија фотографии и снимки од автомобилот во кој била една од групите на ДУИ

  • April 6, 2018
  • Коментари
  Порталите на албански јазик објавија видео-снимка, на која, според нив, е автомобилот што го користела една од двете групи за време на вчерашната вооружена престрелка во Мала Речица, чии припадници беа уапсени на пат за Скопје. Во пресметката меѓу две групи од кумановскиот огранок на ДУИ животот го загуби Наип Реџепи, кој денес беше […]

УТРЕ Е ВЕЛИКА САБОТА: Се прават последните подготовки за празникот, вечерта пред одење во црква

  • April 6, 2018
  • Коментари
На Велика Сабота во текот на денот се прават последните подготовки за празникот, а вечерта се очекува долгоочекуваниот празник. Својата проповед за небесното царство, т.е. за блажениот, спокоен и радосен живот, Христос ја започна на свои 30 години и проповедаше 3 години. Но, како Бог тој не замолкна како што секој човек замолкнува со својата […]

ОД 15-ТИ МАЈ ПЛАСТИЧНИ БАНКНОТИ: Старите ќе морате да ги промените во банка за нови пластифицирани банкноти од 10 и 50 денари

  • April 6, 2018
  • Коментари
Oд 15 мај годинава ќе бидат пуштени во оптек книжни пари изработени од полимер, во апоени од 10 и 50 денари. Истовремено ќе се изврши и повлекување од оптек на книжните пари во апоени од 10 и 50 денари коишто се во оптек од 8 септември 1996 година, а се употребуваат и во моментов. Согласно […]

ПРЕД НОВА ГЛОБАЛНА ФИНАНСИСКА КРИЗА: Берзанскиот индекс на „Волстрит“ падна на рекордно ниско ниво во последните две години!

Берзанскиот индекс на „Волстрит“ денес падна за речиси 2.3%, или под 690 поени со средна вредност од 25.520,96 долари со што го постигна шестиот најголем пад во историјата на индексот „DOW Jones“, кој ја означува средната вредност на најголемите компании во САД Индустрискиот просек на индексот падна за речиси 700 поени, со што во последните […]

КОГА ДОКТОРИТЕ ЈА ОТПИШАА ОД ЖИВИТЕ: Како Лесновскиот чудотворец ја излекува малата Лора

  • April 6, 2018
  • Коментари
“Пред две години, на Велигден, успеав да застанам на нозе, токму овде пред моштите на Св. Гаврил Светогорец. Бев клекната пред нозете на отец Дамаскин и ја слушав неговата молитва. Во моментот се појави некое необјаснето чувство, топлина… Не, не можам да објаснам… но, болката исчезна, искривените прсти на стапалото ми се исправија, а јас […]

КАКО НАБРЗИНА ДА ПРОДАДЕТЕ ФЕРАРИ: Фотографија со жена како орално го задоволува возачот на Ферарито се појави на „иБеј“

  • April 6, 2018
  • Коментари
Несекојдневна реклама за половно жолто Ферари ги шокираше корисниците на eBay, страната за онлајн купување, кои очекувале вообичаена реклама за продажба на автомобили, всушност гледале во фотографија на која девојка орално задоволува маж. Во огласот кој бил објавен на 25 март, ставен е на продажба половен жолт Ферари 360 Модено Џиало од 1999 година, по […]

ЗАГИНАТИОТ БИЛ АМНЕСТИРАН: Пред два месеци, Наим Реџепи – Беланока бил амнестиран со законот за амнестија кој го донесе СДСМ и ДУИ

Наим Реџепи, викан Беланока, кој вчера загина во престрелката помеѓу две спротивставени групи во ДУИ пред два месеци бил амнестиран благодарение на законот за амнестија кој го донесе владеачкото мнозинство    Реџепи бил осуден за финансиски криминал, во кој учествувал заедно со уште еден познат кумановски бизнисмен, но благодарение на законот за амнестија кој го […]

СИЛНИ КРИТИКИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Само тежок крвник може да убие 57 диви животни и да се фотографира со нив!

Масакрот кој пред одреден период се случил во националниот парк „Јасен“ во кој екс-премиерот и министер за внатрешни работи и актуелен директор на „Комерцијална Банка“ Хари Костов во друштво на Нано Ружин, екс-амбасадор на Македонија во НАТО и Бранко Бојчевски поранешен директор на Бирото за јавна безбедност, предизвика силни реакции на социјалните мрежи Во саботата […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »