Day: April 9, 2018

АЛИ АХМЕТИ СО ЗАКАНИ ДО ЗАЕВ: Ако нема закон за јазици нема да има ниту Влада!

Недоразбирањата меѓу владините партнери ДУИ и СДСМ со секој поминат ден само се продлабочуваат. Владини извори брифираат дека партијата на Али Ахмети и натаму не попушта и законот за употреба на јазиците го смета за завршена работа. Од друга страна, социјалдемократите бараат време преку дијалог да се обидат да се договорат со ВМРО-ДПМНЕ која, пак, […]

ФБИ УПАДНА ВО КАНЕЛАРИЈАТА НА ЛИЧНИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП: Одземале компромитирачка документација во врска со американскиот претседател

  • April 9, 2018
  • Коментари
Американското федерално биро ФБИ денес ја претресе канцеларијата на долгогодишниот личен адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен и заплениле одредена документација. Како што пренесува Њу Јорк тајмс, меѓу нив е и документацијата која се однесува на исплатата на порно актерката Стефани Клифорд позната како Сторми Данијелс. Државните обвинители на Менхетен  издале налог за […]

ИМ ГИ ОТКОРНАЛЕ РЕГИСТАРСКИТЕ ТАБЛИЧКИ: Грчки цариници ги откорнале регистарските таблички на 10-тина Македонци кои излегувале од земјата!

Наспроти желбите на Заев и Димитров да градат пријателска атмосфера со нашиот јужен сосед, дури применувајќи го и автопатот кој не поврзува со Грција во „Пријателство“, по се изгледа дека комшиите не ни се толку пријателски настроени Околу 10-тина граѓани останале без своите регистерски таблички врајќајќи се од продолжниот Велигденски викенд во Грција, откако смената […]

СКАНДАЛОЗНА СНИМКА ОД СИРИЈА: Терористите ги учат децата да глумат дека се отруени со гас

На ѕидот се гледа знаме на таканареченатаопозиција на Сирија -ослободителна армија, но не се наведува каде точно е направена снимката. На порталот  Activistpost.com се наведува дека снимката е поставена од сиријката Мими ал Лахам. На снимката се гледа како инструкторите ги учат децата на ѕвукот на сирената да се фрлат на земја и да почнат […]

ПОРНО АКТЕРКАТА МУ ПРАВИ ПРОБЛЕМИ НА ТРАМП: ФБИ денес упаднале во канцеларијата на личниот адвокат на претседателот на САД!

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) денес изврши претрес на канцеларијата на личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл КОен и заплени документи кои се поврзани со неколки теми Како што пренесува „Њујорк тајмс“ меѓу тие записи се и некои кои се однесуваат на исплата на пари на порно актиерката Стефани Клифорд, позната како Сторми […]

ШЕЌЕРИНСКА КРШЕШЕ ЈАЈЦА СО Г.Г. СТЕФАН: На традиционалниот ручек, Шеќеринска скрши јајце со г.г.Стефан

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вчера за празникот Велигден беше во посета на поглаварот на МПЦ господин, господин Стефан со кој ја испочитува традицијата и се кршеше со јајца. Министерката и потпретседателка на владата ја предводеше делегацијата придружувана од министерот за здравство Венко Филипче, министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и градоначалникот на […]

ЕКО-БУНТОВНИЦИТЕ КОИ ЈА ПОБЕДИЈА ДРЖАВАТА: Причината за денешниот судир помеѓу полицијата и бунтовниците во Франција е инспирација

  • April 9, 2018
  • Коментари
Еко-бунтовниците кои ја победија француската држава, е всушност приказната за тоа како земјоделците и анти-капиталистите се здружија за да постигнат ретка победа над владата. ЗАД од превод на француски значи зона за одбрана – еформирана во 2009 година кога активистите окупираа 1.650 хектари земјиште наменето за нов аеродром во Нотер Дам. Тие воспоставија просперитетна алтернативна […]

НОВИ 35 ПОЧИНАТИ БЕБИЊА НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗА САМО ТРИ МЕСЕЦИ

  • April 9, 2018
  • Коментари
Повеќе од 35 новороденчиња починале за само три месеци на скопската Клиника за Гинекологија, што е алармантна бројка која ги исплашила и родителите и вработените на клиниката, објави „Фокус“. Според документите со кои располагаат, само во првиот квартал од годинава, односно во јануари, февруари и март, бројката на починати бебиња кои претходно завршиле на Интензивна […]

СЛЕДНИОТ КАЛИФАТ: Еве зошто Филипините можат да станат следниот калифат на ИСИС

  • April 9, 2018
  • Коментари
Постојат многу индикации дека ИДИЛ или ентитетите инспирирани од ИСИС ќе го обноват вооружениот конфликт на Филипините. Како што обично е случај, каде и да оди ИСИС, американската војска не е предалеку. Не многу луѓе се свесни дека и покрај фактот дека Барак Обама доби Нобелова награда за мир тој бомбардираше најмалку седум доминантно муслимански […]

КОЛКУ ПОСТАРА, ТОЛКУ ПОДОБРА: Актерката ја открива тајната за бомбастичен изглед!

  • April 9, 2018
  • Коментари
Фасцинантната актерка Хали Бери блеска во полн сјај и во својата 51 година. Припадничките на женската популација уште еднаш се прашаа како е можно во овој период од животот оваа жена да изгледа толку добро. По кој знае кој пат, Хали го повторува истото – за нејзината фантастична фигура во 51 година е заслужна здравата […]
Страница 1 од 812345 » ...Последно »