Day: April 10, 2018

ИНТЕРПЕЛАЦИЈАТА ЌЕ СЕ ГЛАСА ДЕНЕС: Седницата за гласање доверба на Владата закажана за денес во 11 часот

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре во 11 часот ја закажа седницата за доверба на Владата, побарана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Џафери за четврток, пак, ги одложи продолженијата на три седници, што беа планирани за денеска, а на кои како останати точки од дневниот ред се реформските закони. ВМРО-ДПМНЕ: Време да се стави крај на […]

СЕВЕРИНА ОТКРИ ДЕТАЛИ: Каква понуда добила по објавеното секс-видео

Пејачката Северина Којиќ во текот на викендот пееше на еден концерт во Сплит. Таа во оваа прилика истакна дека поддршката е многу важна во многу ситуации како што беше кога излезе нејзиниот порно филм во 2004 година. „Поддршката е важна, јас тоа го знам од својот живот. Имаше ситуација која беше лоша, но нема сега […]

ЌЕ ОДГОВОРИМЕ СО ВОЕН ОДГОВОР: Шефот на комитетот за одбрана во руската Дума за ситуацијата во Сирија

Шефот на комитетот за одбрана во руската Дума и бивш командир во Руските воздушни сили изјави дека Москва ќе ги превземе сите мерки, вклучувајќи и воени, како одговор на можен воен удар на САД врз Сирија „Двојните стандарди ги преминаа сите можни граници. Од оваа точка, владеачката партија во Русија мора да реагира и да […]

ИСПРАТЕНА УДАРНА ГРУПА ВО ЕВРОПА И БЛИСКИОТ ИСТОК: Американската армија го испрати носачот на авиони УСС „Хари С.Труман“ заедно со група од седум воени бродови

Американската морнарица ќе го испрати носачот на авиони УСС „Хари С. Труман“ на мисија на блискиот Исток и Европа во среда, стои во соопштението на морнарицата на САД Носачот на авиони ќе тргне на пат заедно со седум други бродови и ќе носи 6.500 морнари. Ќе патува заедно со германската фрегата ФГС „Хесен“ во првиот […]

ДОЈДЕ „ЖИВОТ“ И ВО ЧАШКА: Братот на градоначалникот претепал жител на Чашка поради стари „сметки“

Хаосот и безредието веќе 10 месеци владеат во државата, а функционерите и членовите на СДСМ се недопирливи како што изјави градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш во предизборието.   Имено, како што дознаваме од засега неофицијални информации, братот на градоначалникот на општина Чашка, Горан Стојановски од редовите на СДСМ започнал со расчистување на стари нерасчистени […]

ГРУЕВСКИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИНТЕРПЕЛАЦИЈАТА: Судот не го одложи рочиштето, Груевски нема да може да присуствува на гласањето доверба на Владата

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, нема да присуствува во парламентот на седницата за доверба на владата. Денес тој беше на суд околу 11 часа, а таму треба да се појави и утре. Судот ги одби сите барања на неговата одбрана. Судијката Добрила Кацарска го одби барањето на Груевски да се […]

ЗАВРШИ МАРАТОНСКОТО РОЧИШТЕ: По 11 часа во судница, адвокатот на Груевски изјави дека ова е преседан

Поранешниот премиер Никола Груевски од утрово е во судница. Рочиштето за „Тенк“ денес почна од 09:30 часот и заврши во 21.30 часот. Ваква маратонска седница од 11 часа досега немало во судската пракса, вели адвокатот на Груевски кој го окарактеризира случајот како голем преседан и притисок врз обвинетите. -После 11 часа главна расправа еве сега […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА МОЖНО ЛАНСИРАЊЕ НА РАКЕТИ: Европската агенција предупреди на можно лансирање на ракети и електронски пречки во радио-навигациските уреди во наредните 72 часа!

Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај (ЕАСА) издаде предупредување за подрачјето на источниот Медитеран/Никозија поради можни воздушни напади на Сирија во наредните 72 часа Агенцијата наведе дека предупредувањето е издадено „поради можно лансирање на воздушни напади со ракети воздух-земја или крстосувачки ракети во наредните 72 часа и можност за повремен прекин на радио-навигациските уреди. […]

ИТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај издаде предупредување поради опасност од воздушни удари во Сирија!

Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај (ЕАСА) издаде предупредување за подрачјето на источниот Медитеран/Никозија поради можни воздушни напади на Сирија во наредните 72 часа Претходно, воената морнаричка група на САД предводена од разурнувачот „Доналд Кук“ се позиционираше на 100 километри од руската база во Хмејмим и Тартус. Веднаш потоа, рускиот Генералштаб издаде предупредување дека […]

ОХРИДСКО ПОВТОРНО СЕ ИЗЛЕА: Шеталиштето во Охрид под вода, езерото 27 сантиметри над дозволеното

  • April 10, 2018
  • Коментари
Шеталиштето во Охрид е покриено со вода. Нивото на Охридското Езеро, според последните информации, е на 694 метри надморска височина, што е 27 сантиметри над максимално дозволената кота, пренесе Плусинфо. Дотокот на вода, сѐ уште е поголем од истекот, додека најавите за стабилно и топло време, со дневни температури повисоки од дваесеттиот степен Целзиусов, можат […]
Страница 1 од 812345 » ...Последно »