Day: April 11, 2018

ШОКАНТНО: Наставничка (53) имала секс со 15-годишен ученик!

Омажена наставничка е обвинета за секс со ученикот, наводно му пратила разгледница со порака „Со кој друг можам да бида д*оља?“ откако ја блокирал на друштвените мрежи Во текот на судењето 53-годишната Дебора Лав од Манчестер, откриено е дека со својот 15-годишен ученик со кој имала сексуални односи му испратила разгледница која прикажува жена која […]

АПЛИЦИРАЈТЕ ТУКА: Финска објавува голем број на огласи за вработувања!

На 12 април (четврток) од 10:00 до 15:00 часот (по средноевропско време) ќе се одржи онлајн саем кадешто ќе биде презентирана голема понуда за вработување во Финска, а учеството на истиот е целосно бесплатно. Ако сте ИТ ентузијаст кој сака да се вработи надвор од границите на нашата земја, можеби Финска ќе биде идеалната дестинација […]

СКАНДАЛ ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА КОЅИЈАС: За да не се навреди, Димитров наредил да се покрие „Сонцето од Кутлеш“ на приватен објект!

За да не се навреди Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас, Македонските власти го покриле 16 кракото сонце од Кутлеш кое се наоѓа на правиатниот угостителски објект “Хотел Престол“ кој се наоѓа на триесетина метри од местото каде што денеска Коѕијас се сретна со неговиот колега Никола Димитров – покажува фотографијата која ја објавија […]

АРАПСКА НЕВЕСТА: Невеста танцуваше со сабја во рацете

  • April 11, 2018
  • Коментари
Џамаик Џамал е фотограф кој живее и работи во северна Германија. За време на прославата на својата венчавка имало голем број граѓани од турската заедница во неговиот град, па тој и неговата избраничка одлучиле да ги спојат модерните обичаи на венчавање со нивните традиционални обичаи. Тоа што секако привлече внимание е нивниот танц со меч. […]

(Видео)ДАЧИЌ МУ ПЕЕШЕ НА КОЅИЈАС: Пред да пристигне во Охрид, Коѕијас се дружеше со Дачиќ кој му пееше на увце!

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ го прими шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Вила Мир, а српските медиуми веќе пренесуваат видео на кое може да се слушне дека Дачиќ пее познатата грчка песна. Коѕијас потоа го замолил да му ја отпее „Тамо далеко“ и рекол дека тоа е најубавата песна на светот, […]

(Видео)КАКО НЕ ВИ Е СРАМ, ПРАША ГРУЕВСКИ: Екс-премиерот ја нарече владата на Заев „трчи-лажи влада“ која ја „крши кичмата на државата“

Денот по утрото се познава како ќе работи оваа влада. Се виде уште лани кога со странична интервенција се создаде оваа коалиција. А уште повеќе кршејќи го уставот, законот и деловникот се изгласа, насила преку еден чин кој наликува на државен удар се назначи т.н. претседател на Собранието, рече пратеникот Никола Груевски на денешното обраќање […]

ДА КИВНЕА ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ, ЌЕ ПАДНЕА ОД ВЛАСТ: Со тенко мнозинство, Заев ја задржа власта

Со 62 гласа против, 40 за и 2 воздржани пратеници, Собранието не изгласа недоверба на владата предводена од Зоран Заев   Седницата траеше речиси 12 часа, а започна утринава во 11.30 часот. На говорницата збор земаа сите опозициски пратеници, вклучително и опозициските партии на Албанците, онаа на Зијадин Села и движењето БЕСА . Пратениците на […]

БАНДЕРАТА СМЕТА: Ветивте 600 километри автопат, една бандера не можете да преместите – Влатко Ѓорчев во Собранието

Пратеникот Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ денеска за време на расправата за гласање на недоверба на владата на СДСМ, од собраниска говорница истакна дека оваа влада и покрај изборните ветувања дека ќе изградат 600 километри автопат, денес кога се на власт немаат изградено ниту еден километар асфалт, а автопатот Демир Капија – Смоквица е проект од […]

ИЗБРКАНИ 10.000 ЛУЃЕ ОД АДМИНИСТРАЦИЈА: На нивно место вработени 13.000 „шарени револуционери“

Невенка Стаменковска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на расправата во парламентот за инетрпелацијата против Владата рече дека странските инвестиции донеле околу 20.000 вработувања во Македонија. Таа обвини дека во последните 10 месеци без работа останале околу 10.000 луѓе, а на нивните места се вработени 13.000 луѓе најголем дел, како што рече, од Шарената револуција. Нејзината сопартијка Емилија […]

СЕЛО ГОРИ, БАБА СЕ ЧЕШЛА: Самка Ибраимовски фатен како си гледа фудбал додека трае седницата за интерпелација

 Можеби ќе помислите така но тоа не е реалноста. Имено Самка Ибраимовски многумина заборавија дека беше министер за привлекување на странски инвестиции. За време на своето министерување Самка при својата посета на Шпанија успеал да направи договор со Реал Мадрид да инвестира во Македонија доколку ја освои Лигата на Шампиони. Токму поради оваа причина Ибраимовски […]
Страница 1 од 812345 » ...Последно »