Day: April 16, 2018

(Видео)СНИМКИ ОД НАПАДОТ ВО СИРИЈА: Вечерва нов напад на Сирија, проектилите соборени во воздух

Според извештаите на локалните медиуми, Сириските ПВО вечерва повторно се активирале над Хомс Сириските и Иранските државни информативни агецнии известуваат дека ракети биле истрелано кон авиобазата Шарјат. Сеуште е нејасно од каде доаѓа нападот и чии се проектилите. Video shows Missile launched against unknown Target in Far East Damascus countryside pic.twitter.com/QwVkkhHCpR — H.K 🇸🇾 (@Ibra_Joudeh) […]

НОВ НАПАД ВО СИРИЈА: Сириските ПВО се активирале вечерва – соборени неколку проектили

 • April 16, 2018
 • Коментари
Сириските противвоздушни системи се активирале вечерва како одговор на ракетен напад врз сириската авиобаза Шајрат во провинцијата Хомс, објави државната агенција САНА Според САНА, Сириските противвоздушни сили успеале да пресретнат неколку од лансираните проектили. Засега останува нејасно кој го лансирал нападот, истиот доаѓа само неколку дена по нападите од Вашингтон, Лондон и Париз врз Сирија […]

КРИЛОТО НА КАСАМИ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДА: Заев се договорил крилото на Касами од БЕСА да влезе во владата

Беса на Билал Касами 99 отсто ќе биде новиот владин партнер, брифира за Плусинфо висок функционер на Беса по вечерашната средба меѓу премиерот Зоран Заев и Касами   Состанокот меѓу Заев и Касами за проширување на владеачкото мнозинство се одржал вечерва во 20 часот и треал некаде час и половина. Функционерот од Беса брифира дека […]

„РАЗВОДОТ НЕ Е СТРЕСЕН, ТОА ПРЕД НЕГО Е“-Силна порака на Наташа Беквалац која допре многумина

 • April 16, 2018
 • Коментари
Поп ѕвездата Наташа Беквалац моментално поминува низ многу стресен период од животот, имајќи предвид дека Лука Лазукиќ – нејзиниот сопруг ја претепа пред неколку дена а таа заврши во болница. Како што пренесуваат извори блиски на парот бракоразводна парница би требало да се случи во експресен рок. На оваа барбика од Нови Сад ова ќе […]

АНАЛИЗА НА НАПАДИТЕ НА САД: Рускиот генералштаб со анализа за тоа од каде беше напаѓана Сирија

 • April 16, 2018
 • Коментари
Воздушните напади во Сирија со крстосувачки проектили беа спроведени пред се со бродови кои се позиционирани во Црвеното Море, во Персискиот Залив и во Средоземното Море, и од сирискиот град Танф, каде што се наоѓа американската воена база, изјави портпаролот на рускиот министер за одбрана Игор Конашенков. Како што тој проценува, сирискиот објекти се гаѓани […]

Се роди јагне со натпис “јагне” на стомакот

 • April 16, 2018
 • Коментари
13-годишниот Џејмс Стивенџ од Велика Британија забележал нешто необично на туку што родено јагне. Јагнето е родено црно со неколку раштркани бели влакна кои изгледаат како да пишува „Lamb“ (јагне). -Штом се роди го здогледав натписот на стомакот. Навистина пишува „lamb“, рече детето за британските медиуми. Родителите имаат фарма и се занимаваат со сточарство, а […]

МЕТЕОРОЛОГОТ ,,ОДЛЕПИ“ ПРЕД КАМЕРИТЕ:Стана интернет сензација

 • April 16, 2018
 • Коментари
Гери Френк е метеоролог кој го презентира извештајот за временската прогноза на ТВ-каналот Fox 17. Неговите колеги од ТВ-станицата, како и бројни граѓани на Мичиген, не можат да дочекаат да стигне потопло време и негодуваат кога Френк ќе им каже дека ги очекува уште една дождлива недела со ниски температури што не се вообичаени за […]

КОРИСТЕН Е ГАС ОД СКЛАДИШТАТА НА НАТО: Нови докази во случајот Скрипал укажуваат во насока на НАТО!

Симптомите на труењето на Сергеј и Јулија Скрипал во Солсбери укажуваат на тоа дека во овој случај најверојатно е користен нервно-парализирачките гас од типот Б-З, кој е дел од арсеналот на НАТО и кој на човековиот организам делува до три дена, изјави рускиот сенатор Игор Морозов . “Тоа е лесен агенс од трета генерација кој […]

СКАНДАЛ : Шеесет и двегодишна гевгеличанка без диплома вршела очни прегледи

 • April 16, 2018
 • Коментари
СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата, пријавената, без да поседува соодветно образование, положен стручен испит и лиценца за работа за вршење на лекарска дејност, вршела очни прегледи и […]

ВО СКОПЈЕ ЌЕ НИКНАТ НОВИ ОБЛАКОДЕРИ: Зградите „Џеваир“ нема да бидат најголеми во Скопје, ќе никнат и поголеми!

 • April 16, 2018
 • Коментари
Во урбанистичките планови на градот можат да се најдат десетина маркички за згради меѓу 12 и 62 ката – пишува порталот Скопјеинфо.мк Па така четирите згради на Џеваир во Аеродром нема да бидат највисоки кули во градот. Идејата за изградба на облакодери на паркинг просторот спроти хотелот „Холидеј Ин“ повторно се актуелизираше пред неколку години. […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »