Day: April 18, 2018

СОПРУГА НА ПОЛИЦАЕЦ ГО ПРЕГАЗИЛА ДЕТЕТО: Нови детали за несреќата во Ѓорче Петров – жена без возачка дозвола го прегазила детето!

Автомобилот „опел астра“, со кој во неделата бил прегазен десетгодишникот на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров, го управувала жена без возачка дозвола, а по несреќата на нејзиното место седнал сопругот-полицаец, дознава „Нетпрес“. Според очевидци на несреќата, затоа ниту сообраќајците не го направиле увидот според правилата за да го заштитат колегата. Сопружниците наводно го преместиле […]

ТАНЧЕРКИ ФАТЕНИ ВО ФОРИНО: Полицијата затекнала шест танчерки во гостиварско Форино

  • April 18, 2018
  • Коментари
Во контрола на полицијата на угостителски објект во село Форино, гостиварско, сопственост на Р.Б. од Добридол, биле затекнати шест девојки ангажирани како танчерки, од кои една од Република Албанија и пет од Република Македонија. Сите биле приведени во полициската станица Гостивар.

ОВА Е ВИСТИНСКИ ЕЛИКСИР: Цитрусното овошје го намалува холестеролот

  • April 18, 2018
  • Коментари
Благодарение на ликопенот го намалуваат нивото на холестерол, додека присутните флавоноиди го редуцираат ризикот од настанување на тромб. Цитрисното овошје е вистински еликсир на здравјето. Поради ниските енергетски вредности го намалува ризикот од дебелина, додека високата содржина на антиоксиданти го намалува ризикот од хронични болести. Благодарение на витаминот Ц ја подобрува апсорпцијата на железо, а поради присуството […]

ПЛАНОТ 3-6-9 ИМА ЛАЖНИ ПОДАТОЦИ: Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ објави дека во планот 3-6-9 има лажни податоци

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема на Ваша Страна“ истакна дека Планот 3-6-9 кој што го промовираше владата на СДСМ е небулозен и изобилува со голем број на лажни податоци. Според него во овој план не се содржани реформи, туку работи кои што се обврска на секоја влада. Николоски нагласи […]

АЕРОДРОМ ПОД СЕКИРАТА НА МАРИН: Аеродромци незадоволни- еве каде следно ќе удри секирата на Марин

Граѓанската иницијатива „Сакаме Аеродром да дише“ деновиве реагира на облаците прав кои се креваат од новите градилишта во населбата Стотици граѓани коментираат на Фејсбук страницата на #СакамеАеродромДаДише и повикуваат на протест. Аеродром никогаш не бил позапуштен, улиците не се метат, а тревата не се коси – се дел од коментарите кои може да се прочитаат […]

И БРЕНА БИЛА КАЈ БАБА ВАНЃА: Што и предвиде Ванѓа на Лепа Брена

Денес е најголема балканска ѕвезда, а ваква иднина и судбина ѝ предвиде и Баба Ванѓа. Лепа Брена своевремено ја посетила баба Ванѓа, кај која одеа бројни јавни личности кои сето тоа го држеа во тајност. “Ќе се омажиш за човек во бело. Ќе живееш во складен брак, но само ако не избереш сопруг странец”. Прво […]

МВР ЌЕ СЕ РЕФОРМИРА: Свесни сме за несоодветното однесување на вработени во полицијата, ќе се реформира и УБК

Во МВР во тек се сериозни реформи и разгледување на професионалните стандарди, признаваат од Министерството за внатрешни работи, додавајќи дека освен униформи, чизми и техничка опременост, ќе се ревидираат и политиките на полицијата   Како што пишува во соопштението кое беше лиферувано од МВР, во тек е и спроведување на реформа во Управата за безбедност […]

„НОВИЧОК“ БИЛ ПАТЕНТИРАН ВО САД: ОЗХО објави документ од агенцијата за патенти и трговски марки, каде „новичок“ е патентиран во САД како хемиско оружје

Отровна супстанција која, наводно, била искористена во нападот на поранешениот разузнавач на Русија Сергеј Скрипaл и неговата ќерка Јулија се произведува во САД, каде што е патентиран како хемиско оружје, изјави рускиот претставник во Организацијата за забрана на хемиското оружје Александар Шулгин. Обраќајќи му се на Извршниот совет на ОЗХО, Шулгин го покажа документот на […]

(Видео)КАРШЛЕУША СЕ ПРОШЕТА ПО ГАЌИ: Српската пејачка пристигна на снимање речиси гола

  • April 18, 2018
  • Коментари
Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша на снимање на забавната емисија дојде речиси гола. Фото-репортерите и снимателите не останаа рамнодушни па направија еден куп фотографии и видеа од нејзиното пристигнување. Јелена Карлеуша важи за една од најпопуларните Српски и балкански пеачки во моментов но исто така и за една од нај згодните. Погледнете го видото

ИТНО ДА ПОМОГНЕМЕ: На Мила итно ѝ е потребна нашата помош

  • April 18, 2018
  • Коментари
Петнаесетмесечната Мила од Охрид, која боледува од дистрофија на мозокот, има потреба од итна операција во Кина. Нејзиноте родители не се во можност да ги покријат трошоците за патувањето и лекувањето на Мила, па затоа секој денар им е добредојден. Мила не` моли да бидеме брзи, зашто операцијата е закажана за во мај. Да донираме […]
Страница 1 од 1012345 » ...Последно »