Day: April 23, 2018

(Видео)ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од снимките, се играа ора и чочеци на среде автопат, а „отварачите“ на автопатот започнат со градба од страна на владата на ВМРО-ДПМНЕ, дури […]

(Видео)ТРЕСЕЊЕ ИМАЛО И ПРЕД ОЧИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ: Неколку госпоѓи играа чочек, задоволувајќи ги аудио-визуелните рецептори на премиерот Заев

Не само во тунелот, туку чочек перформанс имало и пред очите на премиерот Зоран Заев и делегацијата на ЕУ пред свеченото сечење на лентата на новиот автопат Демир Капија – Смоквица   Заев уживал додека „невестите“ играа оро и ги задоволуваа аудио-визуелните рецептори на „шефот“. И пред Заев играле невести Posted by infomax.mk on Monday, […]

(Видео)ДУМ РИСТО, БЛАЖО: Не за џабе рекле, тој што помалку знае е среќен – овие се ептен среќни

  • April 23, 2018
  • Коментари
Никој не очекува исклучителни интелектуални величини да се појават во квизот на Драган Вучиќ, но она што може да се види секојдневно е, благо кажано, трагично   Овој пат, натпреварувачите требаше да погодуваат како гласи на латински познатата изрека „Додека дишам се надевам“. Погледнете ја интелегенцијата на дело. Смеење до солзи. Нов циркуз во квизот […]

(Видео)ЧОЧЕЦИ СЕ ИГРАА ВО ТУНЕЛОТ: Се тресеа задници, се лепеа пари на музика, се играше чочек на отварањето на автопатот Демир Капија – Смоквица

Заев, заедно со цела делегација од Владата но и претставници на Европската Унија во Македонија денес пресекоа лента и свечено го пуштија во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица   Прославата беше толку „свечена“ и исклучително Европска, што во тунелот дури се играше и чочек на „плех“ музиката која ја нарачале од локалниот партиски штаб […]

ТЕПАЧКА ЗА ДЕЖУРСТВА: Граничарите се „потепаа“ за плус дежурства!

Вработни во МВР кои се наклонети кон партиите на власт, како и нововработени полициски службеници кои се истакнале за време на изборните активности, секој празник се ангажираат за дежурства за да добијат прекувремени, празнични часови, дознава „Нетпрес“ од извори во полицијата. Оваа манипулација особено била истакната во Граничната полиција, каде се „потепале“ да дежураат за […]

ПОЛИЦИЈАТА „ВЛЕЗЕ“ ВО ЧАИР И НА ПЛАСТИЧАРСКА: Засилени сообраќајни контроли и отстранети диво паркирани автомобили

  • April 23, 2018
  • Коментари
Сообраќајната полиција во последните неколку дена ги интензивираше активностите, во чии рамки само за време на викендот беа спроведени 2335 сообраќјни контроли и изречени околу 1.000 казни Речиси секој петти скопјанец викендов возел под дејство на алкохол, покажуваат резултатите од неколку одвоени акции на сообраќајната полиција на територијата на Град Скопје, изминатиот викенд. Од проверени […]

АЛБАНСКАТА ДИЈАСПОРА СО ПИСМО ДО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ: Македонија да се применува во „Илирска“, „Албанска“, „Мултиетничка“ Македонија!

Здружението на албанската дијаспора за Македонија во Америка и Европа, со посебно внимание го следи развојот на разговорите за името на ФИРОМ меѓу грчката и македонската страна, каде што Албанците воопшто не се застапени. Еве го целото писмо: “Здружението на албанската диаспора за Македонија, како национална политичка организација која покрива голема територија на два континенти, […]

ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ: Станала „елитна проститутка“ на прием на Австрискиот амбасадор!

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост.   Обично девојките без добар контакт и промотор, […]

(Видео)СЕ ПРОДАВА „МЕРЦЕДЕСОТ“: Руската држава го продава „Мерцедесот“ во кој се возеше Владимир Путин

  • April 23, 2018
  • Коментари
На Рускиот сајт за продажба на автомобили auto.ru, се продава биндираниот Mercedes-Benz S600 Pullman од автопаркот во Кремлин со специјална ознака ГОН Лимузината која е произведена во 2003 година е сопственост на колекционер, кој тврди дека истата била користена лично од претседателот Владимир Путин „за официјални и за неофицијални средби“. Според описот до објавата возилото […]

РЕТКО ПОЗНАТИ ИНФОРМАЦИИ: Последните желби на Алексадар Македонски пред смртта

Најголемиот војсководец во историјата на човештвото, Александар III Македонски, на својата смртна постела ги повикал своите воени генерали и им ги кажал неговите три конечни желби: Најдобрите лекари требало да го носат неговито ковчег; Богатството кое го собрал за време на долгите походи, требало да се постели долж поворката до гробот; Рацете побарал да му […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »