Day: May 1, 2018

(Видео)ГО ГАЃАШЕ БУШ СО ЧЕВЛИ, СЕГА Е КАНДИДАТ НА ИЗБОРИ: По 10 години затвор, новинарот кој го гаѓаше Буш со чевли се кандидира за пратеник

 • May 1, 2018
 • Коментари
Ирачкиот новинар кој пред 10 години, во декември 2008. година, го гаѓаше американскиот претседател Џорџ Буш со чевли се кандидираше за пратеник во ирачкиот парламент на претстојните општи избори во земјата, промовирајќи платформа за борба против корупција и спротивставување на Американската „окупација“ На 22 април во интервју за „Албавах Њуз“, екс-новинарот изјавил дека откако ќе […]

ЌЕРКАТА НА ПРЕМИЕРОТ ВО ПРЕГРАТКА НА СВОЈОТ САКАН: Заева на романтично патување со Иван

Откако објави фотографии од нејзината омилена слаткарница во Виена, ќерката на премиерот објави и романтична фотка со Иван Проданов за кого се зборува дека е во врска веќе подолго време    Александра Заева е доста активна на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“ каде редовно објавува фотографии од своите патувања. Пред неколку месеци таа објави фотографија […]

ЗАЕВ ПРИФАТИЛ „ЕРГА ОМНЕС“ ЗА ИМЕТО: Европарламентарецот Пападимулис објави дека Заев прифатил „ерга омнес“ за новото име!

Блиску сме до решение за името Скопје, бидејќи Владата на Заев прифати ерга омнес- користење на новото име на државата за внатрешна на и надворешна употреба, изјави синоќа во емисија за грчка ЕРТ1 потпретседателот на Европскиот Парламент и шеф на еврогрупата на СИРИЗА, Димитрис Пападимулис, пренесува грчкиот онлајн- весник „Анатрофи Њуз“. Пападимулис вели: „Откако Македонската […]

ОДЛОЖЕН ТЕСТОТ НА ИЗРАЕЛСКАТА РАКЕТА: Израелската ракета-пресретнувач „Ероу 3“ нема да биде тестирана

 • May 1, 2018
 • Коментари
Планираниот тест на израелската ракета-пресретнувач „Ероу 3“ во САД е одложен за да се поправи подготвеноста на системот, соопшти денес израелското Министерство за одбрана Новиот датум за тестирање Министерството за одбрана не го соопшти, пренесе агенцијата Ројтерс. Израелските и американските претставници соопштија дека „Ероу 3“, делумно е произведена во компанијата „Боинг“, а треба да биде […]

(Видео)ГЛЕДАЧИТЕ ВО ШОК:Погледнете каква грешка направи српската новинарка среде вести

Програмата во живо претставува вистински предизвик за презентерите, па не е ни случајност да дојде до грешка за време на презентирањето. Сепак, овој испад се случил пред неколку години и сигурно со години ќе се прераскажува. Водителката на РТС почнала да зборува за блокада во сообраќајот, но тоа што го рекла за кратко време стана […]

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Кефирот го намалува крвниот притисок

 • May 1, 2018
 • Коментари
Важно е да се напомене дека индустриски произведениот кефир не се добива со помош на „ печурката на кефирот “, туку од хмељ и култури на бактерии кои на напитокот му даваат ист вкус, но не и квалитет.Од таа причина, кефирот најдобро е да го подготвите во домашни услови. “Кефир”, е пробиотски млечен производ, што […]

ПОВТОРНО ИСПАДНА И „РАСПАЛИ“ ПО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Мојот изглед Гранд никогаш не го прифати, па затоа мојот вокал никогаш нема да се продава таму!

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и кумановката Ивона Јовановиќ, која за жал не помина во четвртиот круг. Ивона ги отпеја „Тако лако“ од Џенан Лончаревиќ и „Ти ме не волиш„ од „Негатив“. Нејзината интерпретација не беше доволна добра за да помине во следниот круг. NEGATIVE-TI ME NE VOLIS @ivanapeters ❤ […]

АКО НАЈДЕТЕ ВАКВА СТОНОГАЛКА ДОМА, НЕ ЈА УБИВАЈТЕ: Еве зошто

 • May 1, 2018
 • Коментари
Овие стоногалки ги уништуваат останатите бубачки со помош на две работи – тие се неверојатно брзи, а притоа првите две нозе им служат како канџи со отров (не грижете се, со него можат да убијат други инсекти, но вам не можат да ви наштетат). Кога ќе забележите стоногалка во вашиот дом – провидно, прилично брзо […]

(Фото)ХАОС НА СТРАЖА: Стотици автомобили заглавени на превојот Стража!

 • May 1, 2018
 • Коментари
Загрижени граѓани веќе подолго време се заглавени на Стража Според нив од Стража до последната наплатна рампа во Гостивар има колона од автомобили долга 15 километри. За време на празниците е зголемен и протокот на возила, а јавното претпријатие за државни патишта ги остава патарините со недоволен капацитет. Според граѓаните во некои делови од патот […]

ЕДНОСТАВНА „ФИНТА“: Трик со кој ќе си обезбедите двојно повеќе живот во батеријата

 • May 1, 2018
 • Коментари
Доколку батеријата на вашиот мобилен телефон премногу брзо ви се празни, овој едноставен трик може да ви помогне. Кога станува збор за батериите на смартфоните важните се следниве прашања: Дали премногу често го полните телефонот? Дали го оставате на полнач преку ноќ и дали сето тоа го правите на правилен начин? Докажано е дека полнењето […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »