Day: May 4, 2018

(Видео)РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС НА ХАВАИ: Три силни земјотреси го тресеа Хаваи, активиран и вулкан

  • May 4, 2018
  • Коментари
Според геолошкиот институт на САД, два силни земјотреси го погодиле Хаваи, од кои вториот со магнитуда од 6.4, а 30 минути подоцна и трет со магнитуда од 5.7 го погодил островот Последниот земјотрес, кој се случил во 12.32 попладне по локално време, бил со епицентар во резидентна област. Националниот временски сервис нема издадено предупредување за […]

АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ЗАПОЧНА СО УДАРИ ПРОТИВ ИСИС: Морнаричката група на носачот „Хари Труман“ започна со бомбардирање на мети на ИСИС

Американскиот носач на авиони „Хари Труман“ со ударната група бродови започна со воздушни операции оваа недела од источниот Медитеран против мети на ИСИС во Сирија, соопшти американската морнарица во соопштение „Авиони од воздухопловниот винг (ЦВУ), 1-ва ударна група започна со удари во Сирија против групи на ИСИС, демонстрирајќи ја способноста на морнаричката група за поддршка […]

(Видео)САКАШЕ ДА НАПРАВИ СЕЛФИ СО МЕЧКА: Таксист плати со својот живот, откако се обиде да направи селфи со повредена мечка

Вирално видео се шири на интернет, снимено во Индија во регионот Одиша на кое се гледа како таксист кој сакаше да направи селфи, беше нападнат и убиен од повредена мечка. Животното го пушти телото на човекот дури откако била погодена со лекови за смирување Во акт на невнимателна храброст, таксист од Индија се обиде да […]

ПРЕВИРАЊА НА ЈАДРАНОТ: Албанија влече потег да стане првоборец на НАТО против Русија, Кина и Турција на Балканот

  • May 4, 2018
  • Коментари
Идејата да се инсталира воена база на НАТО во Албанија, режимот во Тирана се обидува да јава на антируската хистерија на Западот. Сега сите би сакале да бидат некакви првоборци во тоа спротивставување на наводната руска агресивна закана. Тоа и Албанија сега го сака, да се наметне како некој кој го чува Западот од измислената […]

(Видео)ОБЛЕЧЕН, А ГОЛ: Вака изгледаат новите модели на фармерки, кои се промовираат како „последна мода“

  • May 4, 2018
  • Коментари
На интернет во продажба се појави модел на фармерки по кои зaвладеа вистинска драма. Иако се продаваат како панталони, не сме сигурни дека би требало да бидат во таа категорија. Судејќи по фотографиите, вистински предизвик е да се облечат, но и да се носат овие панталони, кои се направени во поголемиот дел од ленти, но […]

ГОРАН СУГАРЕСКИ СЕ ПРАВИ НЕДОВЕТЕН?: Министерот за транспорт и врски ги убедуваше граѓаните дека СДСМ не ветиле 600 километри автопат, програмата на СДСМ кажува друго!

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески негира дека неговата партија на последните избори ветила изградба на 600 километри автопатишта низ Македонија, иако ова ветување е едно од најистакнатите во фамозната програма која требаше да донесе живот во Македонија. Во неговото последно гостување на ТВ 1, тој излезе со тврдење дека во предизборната програма на […]

МАКЕДОНЧЕ СО АНГЕЛСКИ ГЛАС: Слушнете го ангелскиот глас на Марија Спасовска, една од најталентираните млади пејачки во Македонија

  • May 4, 2018
  • Коментари
Марија Спасовска е 12 годишно девојче кое плени со својот моќен глас. Иако е само седмо одделение, со сигурност можеме да кажеме дека и претстои убава и светла музичка кариера. Нејзиното досегашно искуство е прилично богато. Има издадено свое промотивно ЦД со вкупно 7 соло песни. Учествува и добитник е на награда за финалист од […]

МНОГУ НОЌИ ПОМИНАЛЕ ЗАЕДНО: Димитров и Коѕијас не можеле да си ги разберат чувствата, поминале многу ноќи разговарајќи

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на маргините на денашната квадрилатерална средба во Солун истражувале опции и комбинации од потешките прашања во преговорите, кои би биле прифатливи за двете страни. – Како што знаете разлики се уште има. Ова што вчера и денеска го правевме е испитување комбинации, кои […]

НАЕЗДА НА ЗМИИ: Скопје се претвори во змијарник, граѓаните исплашени молат за решение на проблемот!

Скоро и да не може да помине ден во последниов период да не се појаваат фотографии од змии во градот Скопје. Граѓаните загрижени повикуваат на внимание кај своите пријатели. Градот како да се претворил во змијарник, барем според она што може да се види на социјалните мрежи, последниот случај каде е пронајдена змија во урбано […]

НАТО, САД И ЕУ АКТИВНО ПОТТИКНУВААТ СУДИР НА БАЛКАНОТ: Поддршката на „големоалбанските“ планови е опасност за цела Европа

САД, НАТО и Европската Унија со својата воена поддршка директно ги поттикнуваат крајно агресивните планови на Албанците, ја засилуваат напнатоста на Балканот и прават опасност од разгорување на нов судир, изјави заменик секретарот на Генералниот совет на Единствена Русија Сергеј Железњак Рускиот пратеник ова го изјавил по повод предлогот на албанскиот министер за одбрана да […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »