Day: May 18, 2018

ИЛИНКА МИТРЕВА ПРОТИВ ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА МЕНУВАЊЕ НА ИМЕТО: Не смее да се прифати ерга омнес и промена на Уставот

Воопшто не е лесно од таква стартна позиција, да кажам од урнатини, да се стигне до една ситуација, која што Заев вчера ја обелодени, дека има заемно прифатлива опција, но мене ми е жал што многу напори паднаа во вода заради еден каприц, во кој што една политичка гарнитура реши да прави нов идентитет за […]

И ДА ГО СМЕНИМЕ ИМЕТО, ДАНСКА Е ПРОТИВ ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ: На јунскиот самит Данска нема да поддржи почеток на преговори за Македонија и Албанија

Данска не е подготвена на јунскиот самит на Европска унија да го поддржи предлогот на Европска комисија за почеток на преговори за членство на Македонија и на Албанија. „Не, јас не сметам дека ќе ја поддржам таа иницијатива. Ние треба да бидеме чесни по тоа прашање“, изјави данскиот премиер Ларс Расмусен по средбата на врвот […]

КРИПТОВАЛУТИТЕ ПОВТОРНО РАСТАТ: Биткоинот скокна на 8.300 долари, следат и останатите криптовалути

 • May 18, 2018
 • Коментари
Во текот на денот забележан е мал пораст на цената на Биткоинот. Валутата се тргуваше со 8.200 долари завчера во попладневните часови, но од тогаш порасна за околу 100 долари, па вчера вечерта изнесуваше 8.300 долари. Тоа не е голем раст, но е во права насока, сметаат експертите. Цената наиде на препрека по почетокот на […]

ЛИДЕРОТ НА БЕСА: Сметам дека треба да остане ова име, се друго треба да биде нов договор помеѓу сите

Лидерот на движењето БЕСА, Билал Касами рече дека се уште не добиле официјална информација околу предлог решението за името. – Официјалниот став на БЕСА е името да ја рефлектира на реалноста на општеството во државата Македонија, а тоа е мултиетничноста и мултиконфесионалниот карактер. Секое друго име не ги претставува сите граѓани на Република Македонија. Лично […]

НАПАЃАЧОТ ОД САНТА ФЕ БИЛ ГРК: Момчето кое уби повеќе од 10 лица бил Грк кој живеел во Тексас, бил опседнат со оружје

 • May 18, 2018
 • Коментари
Убиецот од Санта Фе, кој денеска во пукање во училиште уби 10 лица и повеќе рани, идентификуван е како 17 годишно момче, Димитриос Пагорциз, соопштија официјалните лица во Тексас. Шефот на одделението на школски полицајци, Волтер Барун потврдил дека во околинат на училиштето пронајдени се експлозивни направи од домашно производство, како што се молотов коктел, […]

РАСКОЛ ВО ОО СДСМ ДЕЛЧЕВО: Пратеници и членови на високи партиски тела му се заканувале на партиски функционер поради статус напишан на Фејсбук!

 • May 18, 2018
 • Коментари
Вистинска драма се случувала во општинската организација на СДСМ во Делчево, откако техничкиот секретар се обидел да го сподели своето мислење за процесите кои се одвиваат во земјата на социјалните мрежи Имено, високи партиски функционери на ОО СДСМ од Делчево вршеле притисок врз поранешен технички секретар, инаку добро етаблиран во партиските структури, поради искажан став, […]

ЦЕЦА СЕ НАЈДЕ ВО НЕПРИЈАТНА СИТУАЦИЈА:Мораше да открие на колку години ја изгубила невиноста и каков бил нејзиниот прв сексуален однос

 • May 18, 2018
 • Коментари
Пејачката Цеца Ражнатовиќ се најде во непријатна ситуација кoга водителот Огнен Амиџиќ ја праша за првото сексуално искуство. Па нема што да кажам, детето ми е во публика, ќе ме разбереш. А другото ми е дома и гледа телевизија, се обиде да се извлече Цеца. На инсистирање на водителот Цеца одлучи да открие на колку […]

ШИЛЕГОВ ИГРАШЕ САЛСА: Додуша проба да игра салса, и на ништо не личеше

 • May 18, 2018
 • Коментари
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ја отвори „Матурската парада 2018“ на Плоштадот Македонија, а беше доболно расположен и да заигра салса покрај секси Марјана.   Градоначалникот на Скопје присуствуваше на матурската парада и откако заврши танцот на матурантите, диџеј Шиле се опушти, па на бината заедно со водителката Марјана Станојковска и Тодор Миладинов од танцовиот […]

Нема да бидете болни во наредните 5 години: Со овие две состојки вашиот организам ќе се препороди

 • May 18, 2018
 • Коментари
Овој чудесен природен лек ја ублажува остеопорозата, а тие кои го користеле кажуваат дека после неговата употреба не чувствувале никакви болки во наредните неколку години. Тоа е мешавина за масажа која се подготвува од нерафинирано растително масло и сол. За лековитата мешавина потребни ви се 10 лажици сол и 20 лажици масно (маслонови или сончогледово) […]

Колку заработува Цеца за една вечер?

 • May 18, 2018
 • Коментари
Најголемата турбо фолк ѕвезда,  држи рекорд кога станува збор за хонорар заработен за една вечер, со оглед на тоа дека за настап на една приватна забава во Холандија, добила вртоглави 100.000 евра, каде што домаќинот на крај и подарил златна ружа вредна 30.000 евра.
Страница 1 од 712345 » ...Последно »