Day: May 19, 2018

(Видео)СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУС ПОЛН СО ФУДБАЛЕРИ НА „ЦРВЕНА ЅВЕЗДА“: Додека славеа шампионска титула, им се запали автобусот!

  • May 19, 2018
  • Коментари
Во текот на прославата на шампионската титула, автобусот со фудбалерите на Црвена Ѕвезда се запали. Од пожарникарската служба соопштија дека најверојатно причина за истиот е користењето на пиротехнички материјали. За среќа сите играчи безбедно го напуштија возилото. Од пожарникарската служба соопштија дека најверојатно причина за истиот е користењето на пиротехнички материјали.

(Видео)ИСТЕПАН СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК: Толпа го нападна и натепа градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис!

Јанис Бутарис, градоначалникот на Солун денеска беше нападнат од толпа луѓе за време на церемонијата за одбележување на годишнината од геноцидот на Пондите – грчко население од Мала Азија кое било протерано во почетокот од страна на Младотурците по што биле приморани да се отселат на север на територија на поранешниот СССР и во Грција. […]

(Видео)КОГА ЗАЕВ ГО БРАНЕШЕ ИМЕТО ОД БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Во 2008 не дозволуваше промена, сега Уставот и ерга-омнес им го даде на тацна!

– Се согласуваме со решение во однос на замена на досегашната референца БЈРМ со име со географска одредница, рече Заев во 2008. година, пред самитот на НАТО на кој присуствуваше тогашниот претседател Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски. Подоцна во 2013 да повтори дека СДСМ нема да дозволи промена на Уставот. Денес, е сосема друга […]

И НОВИНАРИТЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ЗАЕВ: Го одбија и Илинденска Македонија, Заев се истрча, сега им ги дадовме Уставот и ерга-омнес на Грците!

Премиерот на Македонија гордо најави дека Македонија ќе го менува името во Република Илинденска Македонија, за севкупна употреба што значи дека ќе се менува и уставот на државата. И покрај гордата најава на премиерот Заев, сепак за него дојде ладен туш од Грција. Грчката Влада го отфрли предлогот „Република Илинденска Македонија“. Само еден час откако […]

РАБОТНИЦИТЕ КАКО РОБОВИ: 300.000 работници нема да добијат годишен одмор

Околу 300.000 вработени во Македонија, кои се главно од приватните фирми не користат годишен одмор што по закон им следува. Оваа бројка е речиси половина од вработените во земјава и потврда дека работничките права се повеќе се кратат, бидејќи станува пракса да не се гледа што пишува на хартија, туку што се случува на терен. […]

И ТИ КАЈ МОСТАР ЌЕ АТЕРИРАШ: Миленко Неделковски повика на избори откако Заев не успеа да ја плати фактурата пред странците

По сите пропаднати ветувања и заложби на Зоран Заев и неговата влада за „живот“, новинарот Миленко Неделковски повика организирање на избори „”Илинденска” – ОХИ. Пресуди против оние што беа помилувани од Иванов – ОХИ. Економија – ОХИ. Значи, дај не тупете, ајде на избори.“ – напиша Неделковски на својот ФБ профил. Неуспехот да го исполни […]

ПО ДЕНЕШНИОТ ДЕН СЕ Е ЈАСНО: Пандов предвидува дека за кратко ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, пратениците и целиот Македонски народ ќе бидат исправени пред последниот тест!

Политичкиот аналитичар Алекасндар Пандов на својот ФБ профил напиша дека одбивањето на предлогот од страна на Ципрас само купува малку време до последниот тест пред кој ќе бидат исправени Македонците, заедно со пратениците и опозицијата, бидејќи веќе е јасно дека Заев прифатил ерга-омнес „По денешниот ден јасно е дека Заев, Димитров и Шеќеринска ни договориле […]

ГРЦИТЕ ГО РАБОТАТ ГЛУЧОТО КАКО САКААТ: Ванковска на социјалните мрежи жестоко по лидерската средба

Професорката Ванковска не може да ги скрие емоциите и разочарувањето. “Грците го работат оној Глупчо како сакаат! Тој мисли дека е креативен, тие извојуваа политички став дека новото име ќе биде Ерга Омнес за по дома и за надвор. Следниот напад на креативност нема да го преѓивеене како држава – бидејќи од денес Заев прифати […]

(Видео)ОЧИГЛЕДНО НЕ РАЗБИРА ШТО САКА НАРОДОТ ДА МУ КАЖЕ: Заев повика да го следиме и да го поддржиме предлогот Илинденска Македонија

Нашиот грчки партнер прифати ние да спроведеме референдум. Следната недела, ќе се договириме за средба со Нимиц, по што, доколку се прифати од двете страни, предлогот ќе се драфтира на хартија во Њујорк. Доколку не успееме, остануваме посветени и натаму да изнајдеме решение – рече Заев по завршувањето на лидерската средба Го информирав целиот политички […]

ЦИПРАС ГО ИЗЛИЗГА ЗАЕВ: Зоран прифатил ново име за кое Ципрас сега не се согласува!

Премиерот на Македонија гордо најави дека Македонија ќе го менува името во Република Илинденска Македонија, за севкупна употреба што значи дека ќе се менува и уставот на државата. -Сега нам ни треба нов четврт Илинден, во кој ќе се обидиниме повторно, четвртиот Илинден е нашата светла иднина. Со четврт Илинден со евентуален договор за Република […]
Страница 1 од 512345 »