Day: May 23, 2018

ЗАЕВ ЗАИНТЕРЕСИРАН ЗА ПРОВИЗИИТЕ: Мицкоски до Заев – Само провизии ве интересираат!

Во текот на вечерашниот ТВ дуел на Заев и Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ изнесе интересна забелешка за најчесто употребуваниот збор од страна на Заев во дебатата, а тоа е зборот “провизија“. Мицкоски истакна дека е интересно што Заев го интересираат само провизии, бидејќи во целиот тек на дуелот ги споменува. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ алудираше на […]

НЕМА ИНВЕСТИЦИИ ВО ЗДРАВСТВОТО: До 2020 годинa не можете ни да се помисли почеток на изградбата на Клинички центар!

  – Не само што не сте ги послушале граѓаните, туку ги игнорирате. Вие до 2020 година не можете ни да помислите да почнете да го градите Клинички центар. За се ви стојам на располагаѓе за да ви помогнам и да ги корегирам вашите грешки, но немојте да си играте со овие работи. Ова се […]

МИЦКОСКИ МУ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИИ ПО ЕКОНОМИЈА НА ЗАЕВ: Ништо да не правите во економијата ќе биде дури и подобро

Нула проценти е растот во 2017 година, го проектиравте на 2,6 со ребалансот, па потоа крајот на ноември на 1,6 го нивелиравте иако цел свет ви велеше и Светска банка и ММФ и јас дека нема да го постигнете, ова во вечерашниот ТВ дуел го потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Верувајте и сега на […]

МИЦКОСКИ ОТВОРИ НОВ СКАНДАЛ ЗА ЗАЕВ: Фирмата на вашиот советник во влада носи гас од Бугарија!

  • May 23, 2018
  • Коментари
На ТВ дуелот помеѓу Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата изнесе интригантен податок за советник во владата на Заев чија фирма транспортира гас од Бугарија. Говорејќи за договорот за добдрососедство со Бугарија, Заев го спомена гасоводот со Бугарија на што Мицкоски реплицираше дека гасоводот со Бугарија постои одамна. Мицкоски забележа […]

МИЦКОСКИ ДО ЗАЕВ:Чесно е да кажете дека утнавте со зголемувањето на платата од 500 евра

  • May 23, 2018
  • Коментари
– Повторно опишувате розева слика, но фактите се други. Цунами е совршен термин и одлика на оваа Влада и овој економски тим. Во вашите макроекономски показатали објавувате дека 2018 ќе ја завршите со реален пораст со кој не може да се дојде до таа плата од 500 евра која ја ветувате. Чесно е да кажете […]

ПРИЗНАЈТЕ ДЕКА ГО ИЗЛАЖАВТЕ НАРОДОТ: Плати од 30.000 денари не се реалност и нема шанси да се постигнат во блиска иднина

  • May 23, 2018
  • Коментари
За да имате 500 евра просечна плата, па дури и на крајот на вашиот мандат дури и тоа да бидат редовни парламентарни избори во 2020-тата, ќе треба да имате номинален пораст на платите на вработените за 11% годишно, посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Тв дуелот со Зоран Заев -Вие, во вашите макроекономски показатели, […]

ЗАЕВ НУДИ КАПИТУЛАЦИЈА: Никој до сега не ја продавал државата како што тоа го прави владата на СДСМ!

Во гостувањето на националниот сервис МТВ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со процесот на преговори со името рече дека единствено што го прави оваа влада е капитулација и распродавање на националните и државните интереси. -“Вие единствено нешто што им нудите на граѓаните е капитулација во овој процес. Тоа е суштината. Ние треба да […]

ЈАС И ЗАЕВ СМЕ НЕРАМНОПРАВНИ: Тој досега е три пати помилуван за кривични дела

  • May 23, 2018
  • Коментари
-Реформите верувам дека правно, формално ќе ги средиме со законите, но нивната имплементација зависи од луѓето, рече Заев. Мицкоски одговори дека македонскиот премиер е три пати помилуван и дека затоа се нерамноправни. -Неговото искуство вели дека три пати е помилуван за криминал. Еднаш од страна на поранешниот претседател на државата, за познатиот случај Глобал. Вториот […]

25.000 ЕВРА ПЛАТА: Може да аплицираат и Македонци за оваа работа во Германија

Додека германските работодавци бараат стотици илјади работници и во Македонија стигнуваат најразлични понуди за работа во Германија. Но оваа е една која со својата атрактивност и перспективност се издвојува пред другите. Познатиот франкфуртски аеродром ја објави својата намера да вработи луѓе од нашиот регион и така да го потполни својот тим. Франкфуртскиот аеродром, најголем во […]

ЗАЕВ ГИ ИСПРАТИ АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ ДОМА: Ако им било тешко да си одат дома, ќе дојдат нови!

  • May 23, 2018
  • Коментари
За време на ТВ дуелот на прашањето од новинарот за реформите во администрацијата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека голем број од административците се подложени врз класична гилотина. „На дневна основа квалификувани кадри се деградирани и ги губат работните места без никакво образложение. Тие се луѓе со искуство кои придонесуваат во институциите во кои […]
Страница 1 од 712345 » ...Последно »