Day: May 24, 2018

Возачот на автобусот 50 застана

Возачот на автобусот со број 50. во Србија застанал и не сакал да тргне, а цел автобус потоа му аплаудирал за тоа. Возачот застанал во Белград поради патка со мали шатчиња. Оваа слика стана хит на Интернет.  

Неурохирурзи го открија трикот кој го изведе Мајкл Џексон во неговиот спот

 • May 24, 2018
 • Коментари
Мајкл Џексон кралот на попот, беше музичар кој целиот свет го следеше секој негов танцерски чекор. Мајкл беше вешт играч и во повеќето свои спотови учествувал во кореографијата. Во низата на мистерии коои го следеле, особено неразјаснета била онаа која се однесувала на неговото познато движење во спотот „Smooth Criminal“. Магнети во чевлите, коноп со […]

ДОБАР СОН – Половина здравје

 • May 24, 2018
 • Коментари
Велат дека спиењето и добриот сон се половина здравје. Во таа полза, секој од нас речиси една третина од животниот век го поминува во спиење. Многумина мислат дека спиењето можеби е залудно потрошено време, но несомнено е дека спиењето е подеднакво важно како и храната и кислородот. Затоа, од суштинска важност е да се почитува […]

Слаткар и Сања Николиќ на авантуристичко патување во Монте Карло и Ница

 • May 24, 2018
 • Коментари
Марко Маринковиќ-Слаткар и Сања Николиќ уживаат во брачниот живот. Популарниот македонски пар моментално е на авантуристичко патување низ Европа. На Instagram, 31-годишниот рапер и поранешната мисица и водителка споделија фотографии од нивната посета на Монте Карло, Монако, Ница и Кан. https://www.instagram.com/p/BjIBz3jHg_S/?taken-by=sanjanikolic View this post on Instagram #redcarpet #cannes2018 #cannesfilmfestival 😂😂😂 A post shared by Sanja […]

МИЦКОСКИ: 2 Јуни ќе биде почетокот на падот на владата на СДСМ предводена од Зоран Заев

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар живот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ при посетата на Штип. -Токму од тука мотивирани на 2 […]

ОГЛАДНЕА МИНИСТРИТЕ: По три часа разговори министрите и медијаторите на ручек

По три часа разговори во седиштето на Обединетите Нации во Њујорк, министрите за надворешни работи и медијаторот направија пауза за ручек. Преговорите почнаа во 16.30 по македонско време, а 10.30 по њујоршко. Овој пат средбата меѓу Никола Димитров и Никос Коѕијас е во присуство на медијаторот на ОН, Метју Нимиц.

ОТАДЕ АФРИКА: Административци со државни пари заминале на далечен пат во Боцвана

 • May 24, 2018
 • Коментари
Повеќе високи функционери од државната администрација деновиве се на службено патување во африканската држава Боцвана. Според информациите кои ги објави svest.mk од „свиркачи” во невладини организации кои вршат мониторинг на трошењето на владата престојот и патот до таму кој чини илјадници евра е платен од буџетот на РМ. Никому не му е јасно зошто во […]

ИСТУРИ КУП КНИГИ ПРЕД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ: Револтиран охриѓанец ги истури книгите пред градоначалникот бидејќи му ја отстранил тезгата

 • May 24, 2018
 • Коментари
Незадоволен продавач на книги, кој со децении продавал книги на тезги низ центарот на Охрид денес на свеченоста по повод 24 Мај денод на сесловенските просветители Кирил и Митедоиј ги истурил на плочникот книгите кои ги продавал на тезга, пишува порталот Охрид 1. Човекот тоа го направил од револт кон градската власт, која вчера и денес […]

БИЗАРНА ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА МАКЕДОНСКИОТ АЛПИНИСТ: Д-р Петков починал поради украдните боци со кислород додека се искачувал на Еверест

 • May 24, 2018
 • Коментари
Водачот на Меѓународната Еверест експедиција 2018 во која беше и гевгелискиот алпинист д-р Георги Петков, англичанецот Тим Моусдејл, на социјалните мрежи преку кои известуваше за текот на мисијата, објави дека им биле украдени боците со кислород, објавува детали за последните денови на планинарот д-р Петков, порталот Гевгелија нет. Тоа го констатирале на 18 мај во […]

ОХРИД ГО БАРА СПОМЕНИКОТ НА ЦАР САМОИЛ: Местото на тој споменик било во Охрид, општината чека да заврши ревизијата на „Скопје 2014“

-Нашиот став е дека местото на Цар Самоил е во Охрид и затоа имаме намера во понатамошниот дел, до завршувањето на ревизијата, да побараме тој споменик да биде дислоциран во Охрид. Да почекаме и очекуваме во скоро време позитивен исход, рече Стојановски. Општина Охрид сака дел од спомениците од „Скопје 2014“ да се префрлат во […]
Страница 1 од 41234 »