Day: May 26, 2018

(Галерија)ДИРЕКТНО ОД БАЗАТА „ГРИЗЛИ“ НА СКОПСКА ЦРНА ГОРА: Војната во 2001-та, базата „Гризли“ и оптичките кабли за прислушкување!

1999 година во предвечерјето на НАТО бомбардирањето на Србија, добив дојава дека МПРИ до Танушевци гради американска воена база под работен наслов “Гризли“, заради инсталација на најсофистицирана опрема за прислушкување на целиот Балкан. Иако оттогаш досега неколкупати коментирав за воените игри на македонско-српската граница, ниту еден медиум, владин или опозиционен, не се одважи да ја […]

(Видео)ГО ИСПРАТИ НА СПИЕЊЕ: Малтретираше навивач на Ливерпул, па доби нокаут од продавач на шалови

Вечерва во Киев се игра големото финале во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Не може да помине без инциденти кога се англиските фанови во прашање, па деновите во Киев имаше неколку немили сцени во кои главни актери беа токму навивачите на Ливерпул. Пред два дена англиските навивачи беа нападнати од украински хулигани, […]

МИЦКОСКИ ГО СЛЕДИ ФИНАЛЕТО ОД ЛШ: Мицкоски со голем број спортисти и спортски работници го гледа финалето помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул

  • May 26, 2018
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешните теренски посети и средби со граѓаните кои ги одржа во Струга и Охрид, со членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид и голем број на спортски работници и спортисти во охридската чаршија го следи финалето од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Спортска дружба Мицкоски има со […]

(Видео)ЗАЕВ ПОКАЖА ОСОБИНИ НА СИТНА ДУША: Аналитичарот Сотир Костов за „Инфомакс“ го анализираше дуелот Мицкоски – Заев

Политичкиот аналитичар Сотир Костов даде „преодна оценка“ за демократијата во Македоија, која се покажа со дуелот помеѓу лидерот на опозицијата и премиерот, но сепак смета дека Мицкоски покажал поголема контрола и знаење од Заев „Мислам дека лидерот на опозицијата покажа една голема концентрација и бидејќи долго време се бавам со бренд и брендинг, голем фокус. […]

(Видео)ШТО МИСЛАТ ГРАЃАНИТЕ ЗА ДУЕЛОТ МИЦКОСКИ – ЗАЕВ: Христијан покажа големо знаење, Заев ги нервираше луѓето со арогантноста и уличарското однесување!

Анкетата со граѓаните вели дека голем дел од македонската јавност го следела дуелот помеѓу лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Поголемиот дел од граѓаните велат дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ бил супериорен буквално на сите полиња. Дали станувало збор за внатрешната, надворешната политика или економските прашања Мицкоски го надминал Заев на сите полиња. Забелешките […]

АЈДЕ ДА ПОМОГНЕМЕ: Давид и Катерина Рујковски имаат потреба од ваша помош, бараат само нормално детство

  • May 26, 2018
  • Коментари
Семејството на Давид Рујковски апелира до сите хумани луге и институции,фирми да им помогнат на нивните деца Давид и Катерина Рујковски кој имат потреба од ТВ ЛУПА специјална за да можат да читат и нормално го завршат своето образование бидејки имат проблем со видот ( имаат краток вид ) каде за нивниот проблем е издаден […]

САМО КАРТЕЛОТ НА ЗАЕВ ОДИ НАПРЕД: Единствено што оди напред во државата се бизнисите на картелот на власт, рече Мицкоски од Охрид

  • May 26, 2018
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада. -Што се случува сега, ветуваа 500 евра просечна плата, 30.000 денари, ветуваа 100.000 денари просечна плата за докторите, ветуваа нови 600 километри автопат ветуваа повеќе субвенции за […]

МИЦКОСКИ ОД ОХРИД: Доста е на сите погубни политики, Македонија има сила и ќе победи

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ попладнево оствари средба со граѓани и имаше состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Огромен број на граѓани дојдоа и со загрижен израз на лицето ја споделуваат загрижеността за сегашноста и за тоа каде се движи Македонија во иднината. Самите велат дека сакаат од власта да ги обесхрабрат, да ги […]

ДУЕЛ СЕЛА – АХМЕТИ: Албанските политички лидери ги копираат Македонските, Села го предизвика Ахмети на дуел

И Албанците сакаат лидерски дуел, за последен пат дуел меѓу лидерите на албанската позиција и опозиција во Македонија, Али Ахмети и Арбен Џафери, се случи во 2006 година. Откако премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски седнаа на иста маса и јавно дебатираа за многу прашања, Албанците во Македонија се сè погласни во […]

КОГА ЌЕ ПОЧНЕ ДА РАБОТИ КАРМАТА: Уште еден американски војник почина на “Бондстил”

Одделот за одбрана на САД изјави дека во базата “Бондстил” на Косово починал водникот Конрад Робинсон.b Ова е втората смрт на американски војник во таа база од почетокот на оваа година. “Ен-Би-Си 7 Сан Диего” известува дека според вчерашното соопштението на Пентагон 36-годишниот Робинсон, родум од градот Калифорнија Сан Маркос, починал во “инцидент не поврзан […]
Страница 1 од 512345 »