Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

220.000 ЕВРА ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ТЕРОРИСТИ: Рамуш Харадинај им делел пари на семејствата на терористите, ветувал дека ќе бидат ослободени!

User Rating

На последниот состанок,  косовската влада одлучи да одвои 219.000 евра за трошоците за семејствата на осудените лица во случајот “Диво Насеље”.

Шефот на извршната власт Рамуш Харадинај рече дека ќе бидат поделени 219.000 евра, така што секое семејство ќе добие по 10.000 евра, објави Ekonomia Online.

loading...

-Да се поделат по 10.000 евра за семејствата за непредвидените трошоци, кажа тој.

Министерот за финансии, Бедри Хамза, ги побара трансакциските сметки на семејствата, напиша Ekonomia Online.

loading...

2 Comments

  1. Сведок

    Кој ги ангажирал, тој и ги обесштетува…

  2. Ag`r

    kamping za amerikanskite teroristi…

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ