СТОИЛОВ ОСТАНУВА ВО „ВАРДАР“: Капитенот на европскиот шампион ја отфрли тврдењата на „жолтата штампа“

  • May 15, 2018

Ракометарите на Вардар со денешната победа над Тинекс Пролет 38:25 се промовираа за старо-нови шампиони на Македонија.

Капитенот Стојанче Стоилов горд на својата екипа и освоената титула на прашањето за напуштање на Вардар и заминување во Киелце одговори:

Тоа е само „жолта штампа“. Нема ништо околу тоа. Продолжен ми е договорот на две години и тука сум. Сега следи предизвик во Купот на Македонија и Келн. Сакаме да ги освоиме двете титули и да ги радуваме луѓето кои не сакаат“

Претходно «
Следно »