Category: Интервју

ГРУПНА ТУЖБА ПРОТИВ ПРАТЕНИЦИТЕ: Не може 80 луѓе да поништат волја на народ изразена на референдумот на 30. септември!

 • January 10, 2019
 • Коментари
„Браво за професорката Каракамишева“ – рече граѓанскиот активист, аналитичар и екс-јавен обвинител Сотир Костов, на пршањето да ја искоментира иницијативата на професорката по Уставно право за групна тужба против власта, поточно 80-те пратеници кои се обидуваат да го променат уставното име на државата   „Не може 80 луѓе да се соберат и да поништат волја […]

МИТКО ЈАНЧЕВ ОЧИГЛЕДНО СЕ „ЛИЗНА ПО УДОЛНИЦА“: Тоа се луѓе кои си ја одработуваат агендата, а таа не е Македонија туку лично богатење!

 • January 10, 2019
 • Коментари
Фирмата од Кавадарци, која доби речиси 300.000 евра за чистење на патот кон Кожуф, не била на зетот за сестра на Митко Јанчев, туку негова – стои во денешниот демант/појаснување кое го испратија до нашата редакција од компанијата   Актерот и член на ИК Тони Михајловски, ова го толкува како „награда за сработеното“ во корист […]

ОВА Е KИДHAПEPCKA ВЛАДА: Пратеници се затварани по канцеларии и уцeнувaни да гласаат – други добиваат тендери!

 • January 10, 2019
 • Коментари
Веќе подолго време Македонија е киднaпиpaна држава од Зоран Заев и неговиоте соработници, ова е киднaпepcка влада – вели Тони Михајловски во изјава за „Инфомакс“, велејќи дека освен државата, Заев успеа да киднaпиpa и пратеници по нивна волја кои ги користи за промена на уставното име. „Ова сега што се случува е повторно реприза на […]

(Видео)ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ ЗА „ИНФОМАКС“: Командантот на УЧК Валона, повикува на одбрана на Македонија против Преспанскиот договор!

 • January 8, 2019
 • Коментари
Командантот на силите на УЧК, Шпетим Алирај алијас. Вјоcа Валона, за „Инфомакс“ испрати видео порака, во која одговара на едно прашање, а тоа е неговото мислење во врска со Преспанскиот договор Според командант Валона, договорот од Преспа е „национално предавство“ кое, според неговото искуство како полковник, води кон нова вojнa во регионот. Тој додава дека, […]

РАЗГОВОР СО ГРУЕВСКИ, ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „ИНФОМАКС“: Заев да може би ме удавил во капка вода, а не пак да ми помогнат да ја напуштам земјата!

 • January 6, 2019
 • Коментари
Новинар на „Инфомакс“ имаше подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски, кое неодамна беше во Будимпешта каде неколку дена се дружеше со човекот кому Унгарија му додели политички aзил, заради политички пpoгoн. Нашиот соговорник ни кажа дека сака да остане анонимен за јавноста и неговото име да не се објавува, бидејќи како што рече […]

СОПРУГАТА НА МИЦКОСКИ, РОЗИ МИЦКОСКА ЗА „ВЕЧЕР“: Со Христијан се заедно уште од студентските денови, а стапиле во брак во 2005. година

 • January 4, 2019
 • Коментари
На Божик во семејството на лидерот на ВМРО/ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот на домаќинот. За подготовките за Бадник, Божик, именденот, но и за други прослави кои ги слави семејство, а кои се во јануари, задолжена е неговата сопруга Рози. За Бадник правиме домашно […]

МИЦКОСКИ ЗА „ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“: Изгубена година, со назадување!

 • December 31, 2018
 • Коментари
На барање на ДВ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ направи селекција на позитивни и негативни настани во 2018 година, и на најголемите очекувања во 2019.   „Годината што изминува на политички и општествен план можам да ја оценам како една изгубена година за државата и за граѓаните на Република Македонија, година на политички потреси, назадување и разочарувања. Ова […]

(Видео)КОЈА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ОРЦЕ КАМЧЕВ И ГОРАН АНГЕЛОВ?: Си плаќаат ли поимотните притвореници услуги во затоврите?

 • November 15, 2018
 • Коментари
Постои ли дискриминација во затворскиот систем, или пак се работи за корупција кај судиите кои определуваат притори за осомничени лица во судски постапки, при определување на условите во кои ќе живеат притворениците Која е разликата помеѓу притвореникот Орце Камчев обвинет за даночни малверзации и перење на пари во случајот „Империја“ и Горан Ангело обвинет во […]

(Видео)НАМЕРНО НЕ СЕ ФОРМИРА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА: Тасева апсолутно незадоволна од судските „реформи“ – власта не дозволува формирање на антикорупциска!

 • November 14, 2018
 • Коментари
Речиси цела година во Македонија не функционира Антикорупциската комисија, иако во јанвоста од март годинава до денес се случија низа на настани во кои постои сомнеж за корупција, непотизам и золупотреби на државните функции   Од изборот на јавни обвинители, до скандалот со фондот за иновации, бизнисите на Анѓушев кој како вицепремиер си доделува тендери […]

(Видео)ВО СЛУЧАЈОТ СО „ЕДС“ НА АНЃУШЕВ, МОРА ДА ИМА ИСТРАГА: Вмешани ли се институции како УЈП во кримнал вреден 1.1 милион евра во корист на Кочо Анѓушев?

 • November 14, 2018
 • Коментари
ЕДС, компанијата на вицепремиерот Кочо Анѓушев е еден од доверителите во стечајната постапка на „Фени“ каде има побарувања од околу 3 милиони евра. Тие пари, Анѓушев злоупотребувајќи ја неговата функција, ги добил, односно ќе ги добие пред сите други доверители кои се ставени во подредена позиција   „За таа компанија постоеше и еден договор за […]
Страница 1 од 512345 »