Category: Миленко Неделковски Show

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ И ИНФОМАКС ДИРЕКТНО ОД РУСИЈА: Ексклузивен пристап до една од најубавите фудбалски арени, интервјуа, податоци за СП!

  • June 14, 2018
  • Коментари
Денес започна Светското првенство во фудбал кое оваа година ќе се одржува во Руската Федерација. Фудбалските битки ќе се одржуваат на арените од Калининград преку Москва до Сочи, а меѓу поубавите е арената „Мордовиа арена“ во Саранск во република Мордовиа Со оваа емисија, со неколку ексклузивни интервјуа, меѓу кои и градоначалникот на Саранск, и ексклузивни […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Уредништвото и менаџментот на Инфомакс постигнаа договор со Миленко Неделковски

  • June 10, 2018
  • Коментари
Уредништвото и менаџментот на Инфомакс постигнаа договор со Миленко Неделковски следната телевизиска сезона 2018/19 емисијата Миленко Неделковски Шоу ексклузивно да се емитува на Инфомакс ТВ секој петок навечер Оваа 14-та сезона, на ова најзначајно политичко и образовно ток шоу во Македонија, Неделковски емисиите ќе ги прави и емитува во живо. Како што е навикната ТВ, […]

ЗОШТО СРБИТЕ СЕ ОПСЕДНАТИ СО МАКЕДОНИЈА: И покрај купиштата проблеми, Србија позаинтересирана за проблемите во Македонија отколку за своите

  • June 10, 2018
  • Коментари
Зошто Српските медиуми, експерти, аналитичари, новинари и политичари постојано се занимаваат со Македонија и ситуацијата во земјава, наместо со проблемите со кои се соочува Србија, особено во делот со Косово, Војводина, Нови Пазар и Црна Гора беше темата на разговорот во најновата емисија на „Миленко Неделковски Шоу“   Одговори се обидоа да дадат гостите на […]

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ И „ИНФОМАКС“ ДИРЕКТНО ОД СП ВО РУСИЈА: Следете ги ексклузивните интервјуа од Мундијалот во Русија!

  • June 6, 2018
  • Коментари
Премиерно за Инфомакс, Миленко Неделковски ќе објави две емсии за Светското Првенство во фудбал кое ќе се одржи во Русија од 14 јуни месецов, а ќе трае до 15-јули Како еден од најискусните спортски коментатори на просторот на бивша Југославија, Миленко Неделковски имаше чест да биде поканет од домаќинот на светското првенство во фудбал кој […]

ПРВА ЕПИЗОДА ОД НОВОТО СТУДИО: Љупчо Палевски и Миленко Неделковски за Крим, Русија, МПЦ и погубната политика на Заев и Шеќеринска

  • June 4, 2018
  • Коментари
Миленко Неделковски повторно се враќа на екраните, но овој пат поради политички причини, неговата емисија единствено може да ја погледнете на неговиот официјален Јутуб канал. Во најновата епизода на Миленко Неделковски Шоу во неговото ново студио, гостуваше поранешниот висок функционер на СДСМ и сегашен жесток критичар на Заев и владата, Љупчо Палевски. Во емисијата се […]

БЛОКИРАНИ СИТЕ ПРОФИЛИ НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Дали ова е причината за блокирањето на сите профили на Миленко Неделковски на социјалните мрежи?

Едноумието и тоталитарниот начин на владеење повторно се враќа во Македонија, а кој би го спровел токму овој начин на владеење ако наследниците на оние кои повеќе од 45 години владеаа токму на овој начин во Македонија. Лудоста на СДСМ оди дотаму да секојдневно до нашата редакција пристигнуваат информации за блокирани профили на социјалните мрежи […]

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ДИРЕКТНО ОД КРИМ: Како денес изгледа еден од најважните полуострови во светската историја Крим?

Веќе две години се водат дебати за тоа дали анексијата на Крим кон Русија е легитимна или пак е заслуга на невидлива воена интервенција од страна на руската војска, манипулирајќи со светската јавност со цел наметнување на агресорска реторика кон Руската Федерација   Во 2014. година, на Крим се одржа референдум на кој речиси сите […]

МИЛЕНКО НЕДЕКОВСКИ ПРАШУВА: Кога разбрала Зорица за романтичната авантура на Заев?

Новинарот Миленко Неделковски, на неговиот ФБ профил постави прашање до Зоран Заев во врска со неговиот приватен живот „За авантурите на швалерката на Зоран Заев, таа де што од дипломат во нашата амбасада во Рим, Димитров ја врати на висока позиција во МНР во Скопје, Зорица разбрала дури кога ги фатила живи на романтично скијање […]

ЗАЕВ ИСВИРКАН ВО ЛОНДОН: „Смрт за предавниците“, „Смрт за јаничарите“, „Македонија има име“ биле дел од пораките кои дијаспората му ги упатила на Заев!

На 26-ти февруари, еден ден пред грандиозниот митинг во Скопје, Муртињо замина за Лондон на Форумот за Западен Балкан. Браќата комити од Англија и од Лондон, нив неколку стотина, пред влезот каде со оддржувал форумот го пречекале неуставниот црпнат премиер на Македонија и му се туриле со транспаренти и скандирања “Смрт за јаничарите“, “Смрт за […]

(Видео)ДОСТА Е СО ПОДЕЛБИ, АЈДЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ: Миленко Неделковски повика на обединување и на надминување на разликите во име на зачувување на државата!

Ајде да се обединиме, ајде да ги заборавиме разликите помеѓу нас, да ги оставиме настрана суетите и амбициите и сите заедно на 27-ми да излеземе и јасно да кажеме дека оваа држава е наша, дека нашето име е свето, и дека никогаш нема овој народ да се откаже од сопствениот идентитет – повика Миленко Неделковски […]
Страница 1 од 1512345 » 10...Последно »