Category: Политикака

СДСМ ГО ЗАГУБИ МАКЕДОНСКИОТ ЕЛЕКТОРАТ: Речиси невозможна е предизборна македонско-албанска коалиција

 • October 3, 2018
 • Коментари
Го губи ли власта македонскиот електорат по официјалните бројки од референдумот и признанието на ДУИ дека од 600 илјади гласови „за“ 250 илјади биле Албанци? Соопштувајќи ги резултатите од неуспешниот референдум како победа на коалицијата „За“, вицепремиерот Бујар Османи се пофали дека албанските гласачи во огромен број дале поддршка за процесот. Ако се потврдат бројките […]

ГЕНИЈАЛЕН ПРОЕКТ НА ШИЛЕГОВ: Бесплатни кондоми за комарците!

 • August 14, 2018
 • Коментари
Откако во јавноста одлично помина претходниот проект на градскиот татко Петре Шилегов за ваучери за такси за они кои су мало више попили, сега Шилегов има нова генијална идеја која ќе ги реши проблемите на граѓаните со наездата на комарци. Станува збор за делење на бесплатна заштита односно кондоми за комарците кои според Шилегов имале […]

ДВАЈЦА ПАСТУВИ СЕ ЗАБАВУВААТ НА ЈАХТА: Заев и Димитров завршија на порно сајт

 • August 11, 2018
 • Коментари
Спектакуларната фотка од министерот за надворешни работи Никола Димитров и премиерот Зоран Заев, осамна на една од најпопуларните порно сајтови во светот, „Порнхаб“, а досега била погледната повеќе од 185.000 пати Фотографијата, насловена како „Двајца пастуви се забавуваат на јахта“, стана вистински хит на најпопуларниот порно сајт „Порнхаб“, откако министерот Димитров и премиерот Заев, ја […]

(Видео)ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Јовановски им порача на пратениците од власта дека се безрбетници и предавници!

 • July 2, 2018
 • Коментари
Срам е ако си го смениме името од кое се плашат како од чума. Јас не познавам друг народ кој толку страдал од своите предавници како Македонија. Се надевам нема да се препознаат луѓето овде, или секоја сличност е измислена, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Јовановски, денеска во Собранието. – Вашето предавство е потпишано од […]

НИШТО ОД „ШИРОКАТА ПОДДРШКА“ ЗА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: Алијанса за Албанците, БЕСА и ДПА воздржани на интерпелацијата

 • April 12, 2018
 • Коментари
Мерал Узеири Ферати од ДПА и Реџеп Мемеди од Беса се двајцата пратеници кои гласаа „воздржано“ по прашањето за доверба во Владата, што го покрена ВМРО-ДПМНЕ. Други двајца пратеници на Беса – Теута Биљали и Фадил Зендели гласале против иницијативата за недоверба на владиниот кабинет, а Африм Гаши не бил присутен. За претседателот на Алијансата […]

РАНГЕЛОВА СМЕТА ДЕКА ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО: Започна Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се решава дали опозицијата ќе се врати во Собрание

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ пред почетокот на Централниот комитет на партијата, за медиумите изјави дека пратениците на партијата требало да се вратат во Собранието   Во кусиот одговор на Рангелова, таа истакна дека веќе е време пратениците да се вратат на работа во парламентарниот дом. Опозицијата веќе три месеци не учествува во […]

РУДНИК ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: Машини копаат рудник во близина на Шуто Оризари!

 • March 28, 2018
 • Коментари
Пратениците вообичаено во една држава претставуваат комбинација од централно, десно и лево ориентираната интелектуална елита. Но како и по однос на другите прашања ситуацијата во нашата држава е далеку од сјајна, а нашите пратеници се далеку од интелектуална елита. Јавноста памети дека во минатото во македонското Собрание се гледаа филмови за возрасни, се јадеше ќотек, […]

ЖЕНО, НЕ МИ ГИ ПЕРИ ГАЌИТЕ: Политикака, број четири!

 • July 7, 2017
 • Коментари
Кога веќе сакаат да ни земат сѐ, барем гаќите валкани нека ни ги земат!

ПОЛИТИКАКА БРОЈ ТРИ: Ѓубрето, Рашковски и Заев

 • July 6, 2017
 • Коментари
Кога работите сакаш да ги видиш онака какви што се, тогаш читаш стрип. „Политикака“ на стрип – авторот Иванчо Николов, на Инфомакс.мк  

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Наместо индустриска зона, Дамјановски остава празна ливада

 • June 24, 2017
 • Коментари
Од ден на ден, од година во година, кумановскиот градоначалник Дамјановски успева да докаже дека е еден од најлошите менаџери на една општина во Република Македонија. Во кумановската чаршија веќе кружат шеги дека можеби новата Влада има голем број на министри без ресор, ама само кумановци имаат градоначалник кој се однесува како градоначалник без општина, […]
Страница 1 од 212 »