Category: Политика

ДЕЛЕЛЕ ЧАЈ, ПОЛИЦИЈАТА ГИ БРКАЛА: Делењето на чај на Водици проценето како „бeзбeднocнa зaкaнa“!

 • January 19, 2019
 • Коментари
„Денес, на ден богојавление ние од УМС како секоја година така и денес традиционално делевме чај. За разлика од минатото, оваа година однародениот peжим на власт, односно полицијата три пати нacилнo не дислоцираше бидејќи сме ја зaгpoзувaлe бeзбeднocтa на минувачите! ЈА ЗAГPOЗУВАМЕ БEЗБEДHOCТA СО ДЕЛЕЊЕ НА ЧАЈ! Ете на ова ниво падна власта, да бpка […]

ИЗБОРИ ВЕДНАШ, БАРА ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските, но бара предвремени парламентарни!

 • January 15, 2019
 • Коментари
Во вечерашната Емисија „Отворено“ на Телма генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев кажа дека ВМРО ДПМНЕ веднаш бара предвремени избори и распуштање на собранието. Тој потенцираше дека идните чекори на дејствување ВМРО ДПМНЕ ќе ги објави по одговорот кој што ќе го добијат од СДСМ но истакна дека во никој случај ВМРО ДПМНЕ нема […]

УСТАВНИОТ СУД СТАВЕН ПРЕД ТЕСТ: Aко се одлучува по правото, законот за двојазичност ќе падне!

 • January 15, 2019
 • Коментари
Во гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа ТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашањето- зошто нема доверба дека кривичните пријави од ВМРО-ДПМНЕ ќе се процесуираат, потенцираше дека сега е доведена во знак прашалник честитоста и стручноста на Уставниот суд. Кога вие ќе поднесете една ваква иницијатива за оценување на уставноста на еден ваков закон […]

КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА Е ЧЕСТИТ: Мицкоски објасни што бара партијата во следниот кандидат за претседател на државата

 • January 15, 2019
 • Коментари
Во вечерашната емисија на „Отворено“ на телевизија Алфа, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека идниот кандидат за претседател од партијата треба пред се да ја сака својата татковина Република Македонија. Мицкоски образложи дека тој често го употребува зборот честит, тоа е многу важна карактерна особина кај човек лично кога би го прашале, […]

КАКО ЗАЕВ ГИ ЛАЖЕ АЛБАНЦИТЕ: Заев преку двојазичноста тргува со гласовите на Албанците, реално неподобрувајќи ја нивната положба!

 • January 15, 2019
 • Коментари
Зоран Заев преку двојазичноста тргува со гласовите на Албанците, реално неподобрувајќи ја нивната положба, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено на Алфа“ додавајќи дека ова е најава за трговија со гласовите на Албанската етничка заедница. -Практично вие на овој начин наместо да објавите некоја нова инвестиција каде што ќе вработите илјада Албанци, […]

ДА ИМАШЕ НЕШТО, ДОСЕГА ЌЕ БЕВ ВО ЌEЛИJA: Доколку сум направил нешто незаконско досега ќе бев во ќeлиja со нajмизepни услови

 • January 15, 2019
 • Коментари
Денеска во „Отворено“ на Алфа телевизија гостин на Искра Коровешовска е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој говореше околу информациите дека има некакви криминали. -Ако сум направил нешто незаконско досега ќе бев на најспектакуларен начин приведен и ќе ја имав ќелијата со најмизерни услови во Шутка. Тој кажа единствено што се надева е дека ќе […]

ИНТЕРВЈУ НА МИЦКОСКИ: Вечерва на телевизија „Алфа“ – за промената на името, за изборите, за договорот со Грција!

 • January 15, 2019
 • Коментари
Денес, со почеток во 18.15 часот на телевизија „Алфа“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го најави неговото интервју на кое ќе зборува за промената на името за договорот со Грција, за изборите

НИКОЛОСКИ: За мене оваа држава секогаш ќе биде Македонија

 • January 13, 2019
 • Коментари
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при гостувањето во вестите на телевизија Телма вели дека дека партијата и тој самиот чувствуваат гордост затоа што не се дел од процесот за промена на името. -Не сме дел од ова сррамна трговија која што нема да донесе ништо друго освен нарушување на македонскиот идентитет, губење на националните позиции […]

МИЦКОСКИ НА ВАСИЛИЦА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Македонија горда, достоинствена, заедничка, стаменита, исправена и напредна е целта на ВМРО-ДПМНЕ!

 • January 13, 2019
 • Коментари
И Василица, уште еден голем православен празник, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го прослави во општината Ѓорче Петров, без организација заедно со насобранит народ кој традиционално организира Василичарски средби. Мицкоски на својот ФБ профил објави и фотографии од средбата „Вечерва во пресрет на празникот Св. Василиј Велики бев на Василичарската средба што за таа цел се организира […]

НИКОЛОСКИ ДО ЗАЕВ: Ајде на предвремени избори!

 • January 13, 2019
 • Коментари
Премиерот Заев согласно очекувањата избега од избори затоа што кажа уште едно друго решение, дека не би биле во корист на економијата и реформите на Република Македонија иако тој е веќе две години премиер на Република Македонија и нема ниту „Р“ од реформи, ниту „Е“ од економија, напротив економијата оди надолу, а секој ден гледаме […]
Страница 1 од 48212345 » 102030...Последно »