Category: Политика

СДСМ И УЈП ЌЕ ВИ БРКНАТ В ЏЕБ: СДСМ ја укинува т.н. „банкарска тајна” која е основен принцип на приватност на секој еден граѓанин

 • August 13, 2018
 • Коментари
СДСМ со најновиот закон за УЈП удира по приватноста на граѓаните. СДСМ ќе може да има увид во секоја банкарска сметка на секој еден граѓанин. СДСМ ја укинува т.н „банкарската тајна” која е основен принцип на приватност на секој еден граѓанин. Секогаш кога и да посака СДСМ или било кој од СДСМ ќе можат да му влезат на […]

ФИЛИПИЧЕ МОРА ДА ОДГОВАРА: Заев и Филипче мора да одговорат дали Клиниката за хематологија се претвора во приватна клиника на Пановски?

 • August 13, 2018
 • Коментари
Семејната фирма на директорката на хематологија добила милионски тендери од министерството за здравство, владата за тоа молчи. Ова е скандал од невидени размери. Во три тендери Клиниката за хематологија доделила над 3 милиони евра на веледрогеријата „д-р Пановски“, истакна на денешната прес-конференција Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Стоилковски вели дека директор на клиниката, Ирина Пановска […]

МИЦКОСКИ ОД КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ: Официјалниот став за референдумот ќе го соопштиме по консултациите во партиските тела!

 • August 13, 2018
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став. Има максима која вели дека погрешен одговор е подобар отколку никаков одговор, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски […]

НЕМА ДЕН БЕЗ СКАНДАЛ: Заев и Филипче се директно одговорни за криминалите со „Др.Пановски“

 • August 12, 2018
 • Коментари
Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на сметка на осиромашување на граѓаните!, ова денеска на прес конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Незаменливоста на тимот на Зоран Заев, предводникот на правосудните реформи, аболициран и помилуван за два криминално коруптивни случаи, Глобал […]

МИЦКОСКИ ИНИЦИРАШЕ ТРАДИЦИОНАЛЕН МАРШ: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пристигна на местото каде на 13. август 1951 беа стрелани петмината студенти

 • August 11, 2018
 • Коментари
Денес, на овој марш имав можност да поразговарам со многу млади луѓе. Да ги слушнам нивните проблеми, но и нивните идеи и визија со што ќе ни бидат од помош при изработката на нашата програма. Сакаме да понудиме нешто ново, авангардно, за младите, нешто што ќе значи додадена вредност во нивните животи понатаму. Нешто што […]

(Видео)ЗАВЕТ ЗА НОВА ЕНЕРГИЈА: Мицкоски од Струмица тргна на патот по кој одеа петте струмички студенти кои беа ѕверски убиени поради идејата за независна Македонија!

 • August 11, 2018
 • Коментари
Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов се петте млади животи кои што од тоа време сонува за Европска Македонија. Македонија која што ќе биде независна и самостојна. Македонија која што ќе биде горда. Македонија која што ќе биде исправена а не понижена и омаловажена. Годините потоа ќе сведочат за нивниот активизам, но и за нивното […]

ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА ПРЕД РЕФЕРЕНДУМ: Бујар Османи најави 125 вработувања во државни институции пред најавениот референдум

 • August 11, 2018
 • Коментари
Вицепремиерот Бујар Османи на својот Фејсбук профил сподели објави од огласи за тоа каде сѐ има отворени работни места и ќе се реализираат вработувања. Вработувањата доаѓаат во период пред одржување на референдумот за промена на името, а експертите сметаат дека се работи за еден вид на агитација кај граѓаните да излезат и да гласаат на […]

САМКА РАЗМИСЛУВАЛ ДА ГО НАПУШТИ ВЛАДЕАЧКОТО МНОЗИНСТВО: Многу бил разочаран од односот на владата и пратениците кон него и Ромите

 • August 9, 2018
 • Коментари
Пратеникот Самка Ибраимоски и министерот без ресор Аксел Ахмедоски се разочарани од Владата на Македонија зашто, како што велат, никој не нашол за сходно да дојде на одбележувањето на геноцидот врз Ромите во Втората светска војна – објаснуваат функционерите по повод денот на геноцидот врз Ромите на 6 август „Не само од претставниците на Владата, […]

ВОЈСКАТА МИЗЕРУВА, ШЕЌЕРИНСКА ДЕЛИ ПАРИ ПО НЕВЛАДИНИ: одека војниците работат во мизерни услови, Шекеринска доделува 400.000 денари на невладина која ја управува Шапуриќ

 • August 9, 2018
 • Коментари
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски истакна дека кога ќе се спомене името Радмила Шекеринска, веднаш сите не асоцира на бонбона бизнис. Арсовски посочува дека за жал Радмила Шекеринска откако дојде на власт, Министерството за одбрана го претвори во фабрика за бонбона бизниси кои си ги делат со нејзините соработници. Тој вели дека додека војниците работат […]

ВЛАСТА ЛАЖЕ ДЕКА СМЕ БАРАЛЕ АМНЕСТИЈА: Мицкоски тврди дека власта лаже за наводно барање на амнестија, за да дефокусира од сопствените криминали

 • August 7, 2018
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно барање на амнестија од страна на опозицијата се лага. Мицкоски ги демантираше ваквите тврдења и истакна дека тие кореспондираат со криминалите и скандалозните тендери кои ја тресат владата на СДСМ, а со тврдењето за барање […]
Страница 1 од 43712345 » 102030...Последно »