Category: Социјални Мрежи

СЕ ЈАВИ УШТЕ ЕДНА ЖРТВА НА ПОЛИЦИСКОТО НАСИЛСТВО: Ниту ги удирав, ниту ги гаѓав со камења и флаши, а ми се „потпишаа“ со две скршеници

 • June 21, 2018
 • Коментари
– Малку доцнам, но само што излегов од 24 часовен притвор. Вчера Хунтата на сдс преку својата полиција спроведуваше “шарено-демократско-прогресивни техники на дисциплинирање народ, пишува Александар Вучковски, еден од учесниците на простестите пред Собрание кои го искажаа својот револт за договорот со Грција. – Да не ви се колнам сега дека ниту ги удирав, ниту […]

СЕ АПСАТ ЛУЃЕ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Попладнево уапсен човекот кој во Битола го постави знамето на јарболот!

 • June 21, 2018
 • Коментари
Полицискиот службеник кој минатиот месец самоиницијативно, со уште десетина други сограѓани го постави Македонското знаме на испразнетиот јарбол во Битола, попладнево е приведен информираат граѓани кои биле присутни на протестот „ДОСТА Е !!!! ЧЕНТО БРУТАЛНО ПРИТВОРЕН ДЕНЕС ПОСЛЕ 4 ПРЕТРЕСИ И ТОРТУРА СЕ САМО ПОРАДИ ТОА ШТО ЈА САКА МАКЕДОНИЈА ИАКО Е ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК ХУНТАТА […]

СРБИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА СО ПОРАКА: Браќа Македонци, ние ќе бидеме рамо до рамо со вас во борбата за името!

 • June 21, 2018
 • Коментари
Почитувани пријатели,ние како граѓани од Српската националност кои живееме во оваа земја МАКЕДОНИЈА сме рамо до рамо со нашиот братски Македонски народ. Секогаш бевме на улиците кога се протестираше против промена на името или било какво нешто кое ги загрозуваше Македонските национални интереси исто ќе продолжиме и понатаму,за разлика од другите националности на кои секогаш […]

БЕЗ ГАЌИ МУ ЧЕСТИТАШЕ „СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“: Љупка Митрова без гаќи се фотографираше со Заев и му честиташе ново име

 • June 20, 2018
 • Коментари
Вчерашното потпишување на договорот за промена на името меѓу Зоран Заев и Алексис Ципрац, го поздрави сограѓанката на Заев, блогерката Љупка Митрова. Љупка на социјалните мрежи напиша: Честитки , Република Северна Македонија! и постираше фотографија на која е прегрната со актуелниот премиер, а таа носи фустан без гаќи.

УЧЕСНИК НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, ЈАВНО СЕ ПОКАЈА: Се оградувам и се каам што учествував во „револуција“ која донесе поткопување и уништување на државата

 • June 20, 2018
 • Коментари
„Да кажам дека бев учесник во шарената револуција, меѓутоа на овој ден сакам јавно да се оградам и да се покајам што учествував во револуција која што донесе единствено поткопување и уништување на Р.Македонија“ – изјави пред камерите на Канал 5, една од учесничките на протестите пред Собранието на Р.Македонија. Изјавата погледнете ја во продолжение.

ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ СО ПОВИК: Ги повикувам пратениците на СДМ да го напуштат Собранието и да застанат во одбрана на Македонија!

 • June 20, 2018
 • Коментари
“Ги повикувам пратениците на СДСМ да го напуштат Собранието и да застанат во одбрана на Македонија и националните интереси. Ги повикувам членовите на СДСМ да излезат на улица, и да застанат во одбрана на Македонија и националните интереси, стекнати права, историја, култура, јазик, име”. Ги повикувам шарам-барам револуционерите да ја земат работана во свои раце. […]

(Видео)ИМЕТО ГО СМЕНИ, ПА И АЛБАНСКИ ПОЧНА ДА ЗБОРУВА: Томислав Тунтев од СДСМ на албански ја честиташе ратификацијата на договорот за промена на името

 • June 20, 2018
 • Коментари
Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, им ја честита ратификацијата на велепревавничкиот договор на пратениците од власта на албански: „Уриме (Честитики)“, вели Тунтев целиот озарен.   Тунтев честита со УРИМЕ Еве како ТУНТЕВ честита ратификација на предавнички договор! УРИМЕ МАКЕДОНИЈО, УРИМЕ! Posted by Предавниците на Македонија on Wednesday, 20 June 2018

РЕКЕТОТ ЦВЕТА ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Судир на интереси и рекет во најбројната општина во Скопје?

 • June 20, 2018
 • Коментари
Нема зима за инвеститорите блиски до СДСМ, а особено не за оние кои ургираат кога на функционерите на владејачката партија им требаат кредити за сопствените бизниси или задоволства. Таков е и примерот со Фатмир Етеми и градоначалникот на Аеродром Златко Марин.   Имено, Фатмир Етеми неодамна беше назначен за член на надзорниот одбор на „Комерцијална […]

ДОГОВОРОТ Е НАЦИОНАЛНА КАТАСТРОФА: Татко ми кој е роден во Леринско ќе се смета за роден во Грција, а својот идентиет ќе го црпи од таму – и така е и со илјадници други Македонци!

 • June 19, 2018
 • Коментари
Најдобар демант за она што го говори Заев е факторот време. Тој фактор покажува дека јас и ВМРО-ДПМНЕ разговаравме за надминување на разликите околу името како што не обврзува резолуцијата на ООН, но не го променивме името и идентитетот цели 11 години. – напиша екс-премиерот Груевски на социјалните мрежи А тој прифати и спроведува промена […]

ОВИЕ КОМЕНТАРИ ГИ БРИШАТ: Хаос на социјалните мрежи – Предавник, капитулатор, лажго

 • June 19, 2018
 • Коментари
Граѓаните се гневни кон премиерот Зоран Заев. Тој денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на телевизијата Канал 5, а на социјалната мрежа Фејсбук, под видеото можат да се забележат огромен број негативни коментари кон него. Граѓаните го нарекуваат „предавник“, „капитулатор“, „лажго“… „Договорот со Грција значи пропаст на Македонија! Никаков договор со Грција не ни […]
Страница 1 од 8712345 » 102030...Последно »