Category: Фото Галерија

НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ: Ова Русинче ги стопи социјалните мрежи со фотографиите за Нова Година!

  • January 2, 2017
  • Коментари
Анастазија Књазева има пет години и веќе е успешна во модниот свето. Оваа мала Русинка плени со својата убавина и многумина ја нарекуваат најубавото девојче на светот. Нејзиниот профил на Инстаграм, кој го води нејзината мајка го пратат 350.000 луѓе Директорката на една модна агенција и некогашен модел Викторија Ричи ја опишува како порцеланска кукла. […]

ИЗЛОЖБА НА АРСЕНАЛОТ НА АРМ: Изложба на воена опрема и оружје по повод денот на народното востание “11-Oктомври”

  • October 11, 2016
  • Коментари
После спектакуларниот огномет синоќа и низата музички и културни настани, денес во центарот на Прилеп продолжи одбележувањето на 75-годишнината од почетокот на народноослободителната борба, “11-Октомври”. Прилепчани имаа можност да погледнат дел од арсеналот и воената опрема на Армијата на Република Македонија и да се дружат со припадниците на војската.

(Галерија)АРМ ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ: Денот на АРМ низ фотографии!

  • August 18, 2016
  • Коментари
Припадниците на Армијата на Република Македонија, со особена чест и достоинство денес го одбележаа Денот на АРМ. АРМ го прославува 24-тиот роденден извршувајќи ги со посветеност задачите во погодените подрачја од поплавите во Скопскиот регион, на јужната граница, во касарните, но и илјадници километри оддалечени од татковината во мировните мисии. Нека е честит роденденот на […]

(Фото+ Видео)ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ГИ ПОСЕТИ ПОПЛАВЕНИТЕ ОБЈЕКТИ НА КОМПАНИИТЕ ВО ИЛИНДЕН

  • August 11, 2016
  • Коментари
Објектите на компании во општина Илинден настрадаа во саботното невреме кое го зафати скопскиот регион. Механизацијата е на терен и со цистерни се вади водата. Увид на активностите денеска изврши премиерот Емил Димитриев, придружуван од градоначалникот Жика Стојановски и министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски. Тие исто така ги посетија и поплавените куќи во […]

МАКЕДОНИЈА – УБАВА И КОГА Е НАМУРТЕНА: Прекрасна фотографија од удар на гром во Охридското езеро!

Доцна попладнево во Охридско – Струшкиот регион се разви нестабилност која услови поинтензивни електрични празнења. Погледнете ја фотографијата во која добро се гледа удар на гром во Охридското Езеро   Фото: Stojan Stojanovski! Meteo24.mk

Ликови од Руските бајки

  • April 22, 2016
  • Коментари
[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Ликови од Руските бајки”]