Category: Хороскоп

Голем месечен хороскоп за НОЕМВРИ: Успешен месец за Лавот, многу проблеми за Рибите

 • October 19, 2018
 • Коментари
ОВЕН Ноември ќе отвори некои прашања кои се однесуваат на животните цели, општествениот и работниот статус и односот кон себе. Превземењето на одговорноста и донесувањето на одлуките ќе ви донесе слобода. Ви станува јасно дека е дојдено време за промени. На тоа ќе ве потсетува чувството во вашиот стомак, радоста која ве обзема додека размислувате […]

ВИКЕНД ХОРОСКОП (13 – 14 ОКТОМВРИ, 2018)

 • October 13, 2018
 • Коментари
Овен Сѐ се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите, благодарение на својата внимателна работа. Врската во која се наоѓате е по малку проблематична, а вие размислувате да ја прекинете и да свртите нова страница во животот. Многу Овни кои седат на два стола ќе ги сносат последиците од непримерното однесување. […]

Овој знак денеска го очекува нова понуда за работа – Дневен хороскоп 08.10.2018

 • October 8, 2018
 • Коментари
Овен Не влегувајте во ризични работи или поголеми вложувања бидејќи можете да си направите голема штета. Збунети сте и не знаете како да ги протолкувате сигналите кои ви ги праќа саканата личност.Се чувствувате немоќни да промените нешто. Забите ви се чувствителни. Бик Можете лесно да направите грешка па би било добро да поработите на својата […]

Дневен хороскоп за седми октомври

 • October 7, 2018
 • Коментари
Овните имаат проблеми на работа, Биковите се подготвени за нови познанства, Раковите се загрижени за иднината, Девиците на раскрсница во љубовта. Ова е хороскопот за 07 октомври. Овен Имате мали проблеми на работното место и не сте сигурни како да се поставите за да ги решите. Ако ви се допаѓа некоја личност во странство, можно […]

Прекрасен ден го очекува овој знак – Дневен хороскоп 25.09.2018

 • September 25, 2018
 • Коментари
ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во деловната средина, немојте да инсистирате на своите првобитни намери. ЗДРАВЈЕ: Потрудете се да ја подобрите концентрацијата. БИК ЉУБОВ: Вашето задоволство зависи од тактиката која ја применувате. Различните ситуации во […]

Најсебичните хороскопски знаци: Тие ништо не делат со другите

 • September 24, 2018
 • Коментари
Овие хороскопски знаци не се ни свесни дека се однесуваат на овој начин. Според нив, проблемот е во сите останати. Доколку сте дел од нив, време е да станете свесни за оваа ваша негативна особина. Прочитајте за кои знаци станува збор… Овен Кога ќе сфатат дека сакаат нешто, Овните само земаат. Тие се подготвени да […]

Девиците очајни, Биковите среќни Рибите ќе имаат успешен ден

 • September 21, 2018
 • Коментари
Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна. Бик Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на емотивен план ќе ве поттикнат […]

ВТОРНИК ЌЕ БИДЕ НАЈПОВОЛЕН ДЕН ЗА ЕДЕН ХОРОСКОПСКИ ЗНАК – Среќата е на негова страна

 • September 18, 2018
 • Коментари
Овен Работа Направете го сето она што е потребно да ја оправдате својата улога во деловната соработка. Покажете добра доза на одговорност. Љубов Саканото лице директно се обидува да влијае на вашата одлука и тоа не е лошо во долгорочна перспектива на односот. Здравје Хронични тешкотии. Бик Работа Понекогаш е тешко да се процени кој […]

Како Шкорпиите ја уништуваат својата среќа, а не се ни свесни за тоа?

 • September 15, 2018
 • Коментари
Шкорпиите се еден од најпаметните знаци во хороскопот. Тие се личности кои се одлични пријатели на кои можете секогаш да се потпрете, но понекогаш тие се лоши за себеси. Ова се некои од работите кои тие ги прават со што ја уништуваат својата среќа. Престроги се кон себеси Многу се строги кон себеси и се […]

Љубовен хороскоп за септември: Близнаците ги чекаат сериозни разговори, Водолиите непристојни предлози

 • September 4, 2018
 • Коментари
Што ќе ви се случува на поле љубов во септември? Што ќе ви донесат крајот на летото и почетокот на есента? Дали нова краткотрајна авантура или стабилизирање на односите со партнерот? Овен Ако сте во врска: Ќе уживате во забавни активности со саканата личност на почетокот на месецот. Можно е понатаму да има некои несогласувања […]
Страница 1 од 3123 »