Објавено на:

Абазовиќ: Очекуваме уште посилна поддршка од Финска во нејзините напори да биде следната членка на ЕУ

t

Црна Гора го поддржува барањето на Финска да биде членка на НАТО, изјави денеска црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ на средбата со финскиот амбасадор Ким Лахдевирт.

„Заеднички интерес е Европа да биде силна и обединета во одбраната на цивилизациските вредности. Очекуваме уште посилна поддршка од Финска во нејзините напори да биде следната членка на ЕУ“, рече Абазовиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милиони луѓе ќе останат без основни потреби,…

Дали ни доаѓа глобална рецесија? Расте стравот…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Во последните 24 часа направени се 665…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Бројот расте: Во ужасот во Тексас загинаа…

Најмалку 19 деца загинаа при пукање во…

Истражување: Инфлацијата стана сè почеста грижа во…

Светската политичка и економска елита повторно се…