Авганистански мигранти приведени во Тетово

t

На 18.04.2022 околу 09:10 часот во СВР Тетово, вработен во царинскиот терминал во Tетово пријавил дека во товарно возило „даф“, со велешки регистарски ознаки, кое пристигнало од Турција, биле пронајдени двајца мигранти од Авганистан.

Двајцата мигранти, Г.С.(20) и В.Х.(26), биле приведени и задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка, а подоцна  биле спроведени во Транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвениот крст повика на обновување на помошта…

Црвениот крст денеска ги повика земјите и…

Тетово “лета”: Изречени 149 санкции за брзо…

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (14…

СВР Тетово заедно со спортските клубови ќе…

Претставниците на повеќе спортски клубови од гостиварскиот…

Мигранти од Србија донесени во Македонија со…

На 31.07.2022 во 21;45 часот на автопат…

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…