Авганистански мигранти приведени во Тетово

t

На 18.04.2022 околу 09:10 часот во СВР Тетово, вработен во царинскиот терминал во Tетово пријавил дека во товарно возило „даф“, со велешки регистарски ознаки, кое пристигнало од Турција, биле пронајдени двајца мигранти од Авганистан.

Двајцата мигранти, Г.С.(20) и В.Х.(26), биле приведени и задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка, а подоцна  биле спроведени во Транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц: Имаме недостаток на работна сила, имаме…

Германскиот канцелар Олаф Шолц во интервју за…

Хаос: Апсење пред угостителски објект во Тетово

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

Голема акција: УЈП и ДПИ влегоа во…

Државниот пазарен инспекторат во голема акција со…

Полицијата викендов ќе вежба пукање во Тетово:…

Секторот за внатрешни работи од Тетово ја…