Авион кој требало да слета во Германија се урнал во Балтичкото Море?

t

Авионот кој летал од Шпанија за Германија, се урна во близина на брегот на Латвија – јавуваат тамошните медиуми. Имено се уште не е познато колку луѓе имало во леталото.

Според првите информации, се работи за приватен авион Цесна 551 од Австрија, кој полетал од Шпанија и требало да лета за Келн. Но, од непознати причини не слетал и продолжил да лета во правец на север.

– „Германски и дански спасувачи веднаш тргнале да воспостават контакт, но без успех“, соопштија шведските власти.

Авионот се урнал во Балтичкото Море.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германската полиција заплени 2.100 фалсификувани часовници кои…

Повеќе од 2.100 фалсификувани луксузни часовници биле…

ПИСМО-БОМБА И ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР!

Министерството за внатрешни работи на Шпанија во…

По експлозијата во украинската амбасада: Трета експлозивна…

Трета експлозивна направа во два дена скриена…

Ковачевски-Штајнмајер: Германија сака да ја види Македонија…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Германски медиуми: Германија има муниција за неколку…

Германската армија има многу малку муниција. Според…