Објавено на:

Австралиски тенисер удри младо момче со топка

t

Австралискиот тенисер Ник Кирјос удри момче од трибините со топката и го расплака.

Ник Кирјос и неговиот сонародник Танасис Кокинакис се пласираа во полуфиналето на двојките откако ги победија Тиум Пук и Мајкл Венус со 7:5, 3:6, 6:3.


Австралиецот нервозно влезе во мечот. Откако Кокинакис го промаши првиот сервис, Кирјос се налути, ја удри топката и ја испрати на трибините.

Притоа удрил мало момче, кое веднаш почнало да плаче.

Кирјос се потруди да го утеши и веднаш истрча на трибините и му го даде рекетот на момчето…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дaна Вајт: Волкановски ја доби почитта од…

Дaна Вајт рече дека нема да му…

Заменик амбасадорот на Австралија во посета на…

Интензивирање на соработката во бизнисот, образованието и…

Австралија ѝ испрати воена помош на Украина

Австралија ги испрати првите четири од 14-те…

Марлс: Сакаме да ги проширеме безбедносните врски…

Австралија сака да ги прошири и продлабочи…

Мирошниченко: Оружјето не е доволно, особено во…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, им даде…