Објавено на:

Австралија ќе ја почасти Украина 50 милиони евра

t

Австралија ќе донира 50 милиони долари за воена поддршка на Украина. Австралискиот премиерот Скот Морисон во вторникот рече дека парите се наменети за воена и невоена помош. – Зборуваме за проектили, муниција, зборуваме за поддршка во одбраната на сопствената татковина на Украина, рече тој.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…

“Нож во грб”: Финска е против влезот…

Хелсинки не ги поздравува отстапките на патот…