Австриец претепан среде Скопје: Дошло до недоразбирање со две девојки, па нивниот другар физички го нападнал и му ги одзел парите

t

Во СВР Скопје денеска во 04:00 часот Н.М.(27) од Р.Австрија пријавил дека во 00:30 во зграда во близина на хотел на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање со две женски лица, едно машко лице физички го нападнало и му одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Протести на бугарското ВМРО: “Не ја…

Бугарското ВМРО протестира против евентуалното паѓање на…

Маричиќ: Должност ни е да дадеме шанса…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, во вечерашното…

Османи: Особено ги ценам француските напори за…

Остварена средба со висока делегација од француското…

Македонија се соочува со негативни демографски трендови

Актуелните демографски трендови во РС Македонија не…

Османи: Претставена е успешната приказна на Македонија…

Руската агресија, исфрлањето на Русија од Организацијата…