Објавено на:

Австрија ќе го забрани усташкиот собир во Блајбург: Нема да се дозволи здружување на неонацисти

t

Австрискиот парламент ќе го забрани усташкиот собир во Блајбург следната недела.

Австрискиот парламент следната недела ќе донесе одлука да го забрани собирот на усташите во Блајбург.

Комисијата за внатрешни работи на Парламентот веќе едногласно одлучи да го забрани собирот во Блајбург, поради тоа што секоја година собитор потсетува на собир на неонацисти – велат од австрискиот парламент.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мора да се штеди: Австриска покраина размислува…

Австриската покраина Долна Австрија размислува поради енергетската…

Брачен пар од Македонија враќал километражи на…

Австриската полиција влегла во трага на брачен…

(Видео) Хаос во Австија: Едно лице загина…

Австрија синоќа ја зафати силно невреме, а…

Ќе следува ли бурна реакција од Русија?…

Поради тоа што „Гаспром“ повеќе не испорачува…

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…