Автомобил прегази жена во Кочани

t

На 24.03.2022 во 12.40 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Кочани, патничко возило „форд“, со кочански регистарски ознаки, управувано од А.Н.(22) од Кочани, удрило во пешакот М.С.(80) од Кочани, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.С., констатирани во ЈЗУ Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа во Кочани: Автомобил прегази…

Вчера, во 11.40 часот, во Полициската станица…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Бугарски налепници со “Еден народ сме” осамнаа…

Општина Кочани испрати писмен допис до јавноста…

Пукање во Кочани: Маж заврши во болница…

На 02.08.2022 околу 03:20 часот во ОВР…

Хаос во Кочани: Скоро цел град е…

РЦУК ШТИП известува-Вонредна информацијаПоплави-Кочани Преку бројот за…