„АДИО КАПЕТАНЕ“: Целиот регион се опростува од Матеј, особено фотографиите кои ги објави неговиот другар го кинат срцето

t

Откако беше објавено дека телото на Матеј Периш (27) е пронајдено во Дунав, граѓаните не престануваат да изразуваат жалење на социјалните мрежи поради трагичната смрт на младиот човек.

Целиот регион беше обединет сите 139 дена од потрагата и живееше со надеж дека сплиќанецот ќе биде пронајден жив и здрав. Освен шокантните пораки на граѓаните од регионот, од Периш се прости и еден негов близок.

Овој млад човек кој не допатува во Белград со Периш на новогодишната ноќ, на својот Инстаграм профил објави четири фотографии на кои е со Матеј. На објавените фотографии можете да ги видите двајцата прегрнати – на бродот на кој работеле, во поворка, на патувања, но и на прекрасниот видиковец од кој се гледа погледот на отвореното море.


Да потсетиме, телото на Периш беше пронајдено вчераутро кај Ада Хуја. Истиот беше префрлен на обдукција, која утврди дека младиот човек се удавил.

ДНК анализата потврди дека се работи за Периш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милиони луѓе ќе останат без основни потреби,…

Дали ни доаѓа глобална рецесија? Расте стравот…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Бројот расте: Во ужасот во Тексас загинаа…

Најмалку 19 деца загинаа при пукање во…

Истражување: Инфлацијата стана сè почеста грижа во…

Светската политичка и економска елита повторно се…

Почна продажбата на доларот, еврото ги дочека…

Еврото е во пораст денеска бидејќи инвеститорите…