Објавено на:

Аеродромот во Северодонецк е под контрола на руските сили

t

Aмбасадорот на Луганската Народна Република во Русија, Родион Мирошник, изјави дека аеродромот во Северодонецк е исчистен од украинските формации и е под целосна контрола на руските сили.

Аеродромот во Северодонецк е исчистен… Украинските формации одржуваат контрола само врз мал дел од хемиската фабрика „Азот“ во градот. Украинските екстремисти неселективно ги гаѓаат населбите што се најблиску до фабриката. Ангажирани се снајперисти, но кругот на сојузничките сили околу преостанатите екстремисти се стеснува – објави Мирошник на Телеграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски исвиркан на ракомет во Струга

Претседателот Стево Пендаоровски присуствуваше на ракометниот турнир…

Во САД дистрибуирани 1.8 милиони вакцини против…

Како што јави С-Ен-Ен, ова вклучува и…

Рекорден број Французи дале отказ во потрага…

Работници во Франција ги напуштија своите работни…

Во Македонија има непишана забрана за критика…

Професорката Мирјана Најчевска ја коментира актуелната политичко-обвинителската…

Внукот на Тито откри која грешка Маршалот…

Јошка Броз, внук на доживотниот доживотен претседател…