Објавено на:

Акција на МВР во Жеровјане: Пронајдена девојка од Украина

t

Повеќе од два часа вчеравечер, полицајци и инспектори вршеле рација во локал во тетовското село Жеровјане, но успеале да најдат само една девојка од Украина, која немала дозвола за работа, соопштија од МВР.

„На 24/25.07.2022 во периодот од 23.45 до 02.00 часот, полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Државниот пазарен инспекторат извршиле акциска контрола во угостителски објект во тетовско Жеровјане. При контролата било констатирано дека Ф.Ј.(29) од Украина не поседувала дозвола за работа“, се вели во полициското соопштение.

Девојката била приведена во СВР Тетово за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР ги демантира “лагите на синдикатот”: Инвестирани…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

Биди хуман, донирај униформа: Независниот полициски синдикат…

Независниот полициски синдикат започнува акција за донирање…

Паланчанец лажно се претставувал како вработен во…

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР…

Акција на МВР: Приведен струмичанец

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за…

Полни раце работа за МВР: 171 казна…

Министерството за внатрешни работи во текот на…