Акција на МВР во Кичево: Пронајдена дрога, приведени двајца дилери

t

Полициски службеници синоќа ги привеле Ф.М.(28) и А.И.(34), двајцата од Кичево. При претрес во домот на Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана и една таблета.

При претресот во домот била затекната А.И. и кај неа биле пронајдени и одземени  марихуана и бела прашкаста материја.

За настанот е известен Јавен обвинител, а лицата се задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…

Акција на МВР: Пронајдена дрога, приведени дилери…

Денеска (19.11.2022) во 02:10 часот, полициски службеници…

Учествувале и Интерпол и Европол: Наскоро резултати…

Наскоро ќе има резултати од истрагата за…