Акција на МВР во Пехчево: Пронајдени дрога и различни видови стари монети

t

Полициски службеници од ОВР Берово, денеска во 8:30 часот во Пехчево, го лишиле од слобода С.А.(38) од Пехчево.

-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, повеќе исушени листови од растението канабис, дробилка, повеќе семки од растението канабис и повеќе стари монети со различна форма и големина, информираат од МВР.

С.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Млада кичевчанка фатена дома со ќеса и…

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници…

Акција на МВР: Пронајдена дрога, приведени лица…

Двајца уапсени денеска во Скопје поради недозволена…

Серија апсења во Скопје: На на неколку…

На подрачјето на Центар, вчера во 22:45…

Спасовски: Уништивме над 10 тони дрога пред…

Ефикасноста во сузбивањето на нелегалната трговија со…

Голема акција на МВР: Запленета дрога во…

Во тек е голема полициска акција на…