Објавено на:

Акција на МВР во Тетово: Уапсен дилер на дрога

t

Полициски службеници на СВР Тетово денеска околу 18 часот го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Б.Ш., затоа што при претрес извршен со судска наредба попладнево во неговиот дом и помошни простории во Тетово, пронајдена му се три ќесиња со марихуана, дигитална вага и 43 зипер кесички.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување на случајот ќе му биде изготвен поднесок по член 215 од Кривичниот законик и ќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово. – известуваат од МВР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

(Фото) Ги фатија живи: Уапсени дилери од…

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери затекнати…

(Фото) Македонска фирма си нарачала кокаин од…

Албанската полиција синоќа во Драч запленила 45,5…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…